Zemin Kaplama İşlemleri Hangi Zeminlerde Yapılmalıdır ?

zemin-kaplama-islemleri-hangi-zeminlerde-yapilmalidir

İşlem görmemiş ve standart zeminler belli bir süre içerisinde özelliğini kaybederek sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Özellikle fabrika veya depo zeminlerinde çok kısa süre içerisinde normal zeminler bozularak sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Sadece endüstriyel alanlarda değil, mağazalarda, otellerde ve insan trafiğinin yüksek olduğu zeminlerde de kısa süre içerisinde bozulmalar görülebilmektedir. Zemin kaplama uygulamaları tam olarak bu sorunlar çözüm olarak uygulanan işlemlerdir. Zemin kaplama işlemleri ile zeminin dayanıklılığı kolaylıkla artmaktadır. Aynı zamanda eğer istenirse estetik bir görünüm sağlanarak dekorasyon bütünlüğü de korunmuş olur. Bu yazımızda sizlere zemin kaplama işlemlerinin hangi zeminlerde yapılması gerektiğini ve hangi zeminlerin zemin kaplama işlemlerine ihtiyacı olduğunu detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

epoksiboyanedir12

Endüstriyel Alanlardaki Zeminler Dayanıklı Olmalıdır.

Epoksi zemin kaplama malzemelerinin asıl üretilme amaçlarının başında endüstriyel alanlarda kullanımdır. Gün içerisinde birçok aracın veya yükün trafiğine dayanabilecek bir zemin kaplama firmalar için oldukça karlıdır. Bunun nedeni ise standart zeminlerin sürekli bozulması ve tadilat işlemlerine ihtiyacı olmasıdır. Tadilat işlemleri sırasında ise fabrikadaki ya da depodaki tüm işlemlerin durdurulması gereklidir. Bundan dolayı standart zemine sahip endüstriyel alanlarda sürekli üretim ya işlemler yarıda kalmakta ve zarar edilmektedir. Epoksi zemin kaplama ile kaplanan zeminler oldukça uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Profesyonel ve tecrübeli ekipler tarafından yapılan zemin kaplama uygulamaları uzun yıllar boyunca tadilata ve tamire ihtiyaç duymaz.Bu noktada zemin kaplama ekibinin kaplama yapılacak zemini doğru ve detaylı bir şekilde incelemesi oldukça önemlidir. Alanın kullanımına göre seçilecek olan epoksi zemin kaplama çeşidinin doğru bir seçim olması için keşif yapılmalıdır. Keşif sırasında ne kadar malzeme kullanılacağı ve hangi çeşidin tercih edileceği belirlenerek kaliteli bir zemin kaplama yapılmalıdır.

kucuk-depo-zemin-kaplama-islemeleri-sonrasinda fabrika-zemin-kaplama-islemleri

Dayanıklı Olmasının Yanı Sıra Estetik Zemin Kaplama İle Zemini Güzelleştirin

Epoksi zemin kaplama çeşitleri oldukça geniş bir seçeneğe sahiptir. Endüstriyel alanlarda kullanımın yanı sıra ilgi çekici renkler ve desenler ile mağazalarda ve ofislerde en çok tercih edilen zemin kaplama ürünü epoksi kaplamalardır. Ofisinizde zemin kaplama uygulamaları ile odaklanmayı artıran renkleri zeminde uygulayarak çalışanlarınızın çalışma verimini yükseltebilirsiniz.  Aynı zamanda yemek ve çalışma alanlarını birbirinden farklı zemin kaplama uygulamaları ile ayırabilirsiniz. Epoksi zemin kaplama uygulamalarının özelliklerinden bir diğeri ise hijyenik ve anti-bakteriyel malzemeler ile üretiliyor olmasıdır. Bu özelliğe sahip olması ile hastane ve okullarda zemin kaplama işlemleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Uzun yıllar boyunca dayanıklılığını koruyan ve anti-bakteriyel zemin kaplama bu alanlarda ön plana çıkmaktadır.

estetik-zemin-kaplama-ev-zemini-ornegi 

Zemin Kaplama Yapılacak Zeminin İncelenmesi Nasıl Yapılır ?

Bir zemin kaplama işlemine başlanmadan önce ilk yapılması gereken işlem zeminde ve alanda detaylı bir keşif yapılmasıdır. Böylece profesyonel ekipler zemin kaplama sırasında neler yapılması gerektiğini belirleyeceklerdir. Aynı zamanda yapılacak keşif sırasında sizlere kesin epoksi zemin kaplama fiyatları da sunulacaktır. En uygun zemin kaplama fiyatları ile kaliteli bir hizmet için tecrübeli zemin kaplama ekipleri ile çalışmanız oldukça önemlidir.

Keşif sırasında eğer zeminde var ise çatlaklar ve sorunlarda belirlenmelidir. Zemin kaplama uygulamaları kesinlikle sert ve düzgün bir zemine yapılmalıdır. Doğru bir şekilde yapılmayan zemin kaplama işlemleri çok kısa süre içerisinde birçok sorun ortaya çıkaracaktır. Bundan dolayı keşif sırasında tüm sorunların ve çatlakların belirlenerek öncelik verilmesi gerekir. Yapılan zemin incelemesi sırasında eğer istediğiniz özel bir uygulama var ise bunu ekibe rahatlıkla iletmelisiniz. Zemin kaplama için keşif işlemleri bitirildikten sonra kısa süre içerisinde yapılan iş planına uygun bir biçimde işlemler başlatılmalıdır.

 

depo-zemin-kaplama-islemleri-ve-sonrasi zemin-kaplama-yemek-bolumu-kaplamasi

Zemin kaplama uygulamaları hakkında daha detaylı örneklere ulaşmak için sizlere özel hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Bu yazımızda sizlere zemin kaplama işlemlerinin hangi zeminlerde uygulanabileceğini ve zemin kaplama öncesinde neler yapılması gerektiğini anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular için ve epoksi boya hakkında detaylı bilgiler almak bizlere ulaşarak uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın