Zemin Boyası Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

zemin-boyasi-uygulanirken-nelere-dikkat-edilmelidir

Dekorasyon uygulamalarında duvar renkleri kadar zeminde kullanılan renklerin de önemi oldukça büyüktür. Duvarlarda kullanılan rengin akışı zeminde devam ettirilerek uyumlu ve etkileyici bir dekorasyon elde etmek mümkündür. Bununla birlikte zemini aşınmalara karşı korumak ve dayanıklı bir hale getirmek için de zemin boyası işlemleri uygulanabilmektedir. Estetik ve dayanıklı zemin boyası uygulamaları doğru ve titizlikle uygulanmalıdır. Bunun için kesinlikle profesyonel ve tecrübeli bir ekip ile çalışmak oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizlere zemin boyası uygulanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve zemin boyası kullanımının nasıl faydaları olduğunu anlatmaya çalışacağız.

epoksiboyanedir12

Estetik Bir Dekorasyon İçin Zemin Boyası Tercih Edilmelidir

Otellerde, ofislerde ya da mağazalarda dekorasyon uygulamaları sadece duvar rengi ya da kullanılan eşyalar ile yapılmamalıdır. Farkında olmasak bile farklı bir zemin rengi kullanılan ortama oldukça büyük etkileri olabilmektedir. Böyle bir işlem için en çok yardımcı olan zemin boyası uygulamaları doğru bir şekilde yapılmalıdır. Özellikle uygulamanın yapılacağı alan bir mağaza ise dikkat çekici ve etkileyici bir zemin boyası kullanmak gereklidir. Eğer ofis benzeri alanlarda uygulanacak ise çalışanların dikkatini toplamalarına yardımcı olan bir zemin boyası rengi seçilmesi doğru bir karar olacaktır. Ofis zemin kaplama uygulamalarında açık renkler tercih edilirken, otel veya alışveriş merkezlerinde firmanın kimliğine uygun ya da müşterilerin dikkatini çekebilen canlı renkler tercih edilmelidir. Bu noktada doğru zemin boyası rengi bulabilmek için uzman ekibimizden tavsiyeler alabilirsiniz.

zemin-boyasi-kullanimi-sorun-yaratir-mi

Zemin Boyası İşlemleri Sırasında Neler Dikkate Alınmalıdır ?

Öncelikle işlemlere başlamadan önce alanda keşif yapılarak zeminin incelenmesi önemlidir. Yapılacak incelemeler sırasında zeminde bulunan tüm çatlaklar ya da diğer uygulamalar değerlendirilmelidir. Böylece zemin boyası uygulamalarına başlanmadan önce zeminde yapılacak temizlik işlemleri belirlenmiş olacaktır. Bununla birlikte zeminde hangi rengin istendiğine de keşif sırasında karar verilebilmektedir. Bu aşama sırasında tecrübeli ve profesyonel ekiplerimiz sizlere yardımcı olacaklar. Tüm bu değişkenler hesaplandıktan sonra rahatlıkla zemin boyası uygulamasında kullanılacak olan epoksi boya malzemeleri belirlenebilmektedir. Böylece sizlere kesin olarak zemin boyama fiyatları sunulmaktadır. Ancak belirtmemizde fayda var ki keşif yapılmadan önce verilen fiyatlar kesin değildir. Bunun nedeni ise zeminde yapılacak olan tüm işlemlerin doğru bir şekilde hesaplanabilmesi ve tam olarak ne kadar malzeme kullanılacağının hesaplanabilmesi için keşif yapıldıktan sonra fiyat sunulması zorunludur.

zemin-boyasi-uygulamalari-nasil-yapilir

Zemin Boyası İşlemlerinin Faydaları Nelerdir ?

Bir alanda estetik bir görünüm elde edilmek isteniyor ise, alandaki tüm bölümlerin uyumlu bir şekilde düzenlenmesi oldukça önemlidir. Bu noktada beton zemine direk uygulanabilen zemin boyası işlemleri ile zemin istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Özelleştirilebilir olmasının yanı sıra canlı ve etkileyici görümünü ile misafirleri ya da müşterileri etkilemenin en iyi yoludur. Zemin boyası uygulamaları istenilen renkte ve istenilen desende uygulanmaktadır. Epoksi boya malzemeleri kullanılarak yapılan bu uygulamalarda zemin daha dayanıklı ve sağlıklı bir hale getirilebilmektedir.

zemin-boyasi-uygulamalarinda-nelere-dikkat-edilmesi-gerekir

Bu yazımızda sizlere zemin boyası uygulanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve zemin boyası uygulamalarının nasıl faydaları olduğunu anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular için uzman epoksi boya ekibimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın