Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama Nedir ?

ucboyutluepoksizeminkaplamaornekleriyazigorsel

Üç boyutlu epoksi zemin kaplama, özel olarak hazırlanan üç boyutlu görselin özel bir malzeme ( 3D Crystal ) kullanılarak zemine işlenmesidir. Kullanılan malzemeler ile görselin canlı ve rengini kaybetmeden uzun süre boyunca kullanılabilmesini sağlanır. Dikkat çekmek ve etkilemek için en uygun epoksi zemin kaplama çeşididir.

İnşaat sektöründeki gelişmeler ile birlikte etkileyici dekorasyonlar ve tasarımlar yapılabilmektedir. Bu gelişmelere en iyi örnek zemin kaplama sistemlerindeki yeniliklerdir. Farklı bakış açıları ile insanları etkileyebileceğiniz kaplamalar son yıllarda firmaların ve ofislerin en çok kullandığı dekoratif çalışmalardır. Bu kaplamalar arasında en çok tercih edilen ve beğenilen kaplama üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamalarıdır. Oldukça geniş bir alanda kullanılabilen bu kaplama çeşidi ile zeminde istediğiniz resmi ya da logoyu uygulabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere üç boyutlu epoksi zemin kaplama nedir sorusunun yanıtını vermeye ve çeşitleri ile birlikte en güzel örnekleri paylaşacağız.

Müşterilerinizi Etkilemenin En İyi Yolu

Üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamaları, görsel olarak misafirlerinze firmanızın logosunu ve kurumsal kimliğini etkili bir şekilde göstermenin en iyi yoludur. Aynı zamanda firmanızı sektörünüzdeki rakiplerden daha farklı bir kimlik konumuna getirmek ve gücünü gösterebilmek için harika bir seçenektir. Örnek vermemiz gerekirse ofisinizin girişindeki zemine firmanızın logosu ile yaptıracağınız üç boyutlu epoksi kaplama ile, müşterileriniz kapıdan girdikleri anda oldukça estetik olan zemin karşısında etkilenecektir.

epoksi-baktim-ofis-girisi3boyutlu

Kolay Temizlenebilen Epoksi Zemin Kaplama

Üç boyutlu epoksi zemin kaplama yaptırmanın faydalarından bir diğeri ise çok kolay bir şekilde temizlenebilir olması ve hijyenik bir şekilde uzun süre devamlılık sağlayabilmesidir. Müşterilerinizi hem görsel olarak etkilerken hem de hijyenik bir görünüm sağladığı için güven hissiyatı uyandıracaktır. Aynı zamanda epoksi zemin kaplama sistemleri yüksek hijyenik olma özelliği ile tüm hastanelerde ve sağlık merkezlerinde en çok kullanılan zemin kaplama sistemlerinin başında gelmektedir. Tabi ki de hem estetik bir görünüme sahip olması hem de temizliği bir hayli kolay olması ile diğer zemin kaplama işlemlerine göre üç boyutlu epoksi zemin kaplama işlemlerinin büyük bir titizlik ile yapılması da önemlidir. Bu noktada alanında uzman ve profesyonel bir epoksi zemin kaplama ustası ile çalışmanız, alacağınız sonucun daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

ucboyutluepoksizeminkaplamaornekleri7 ucboyutluepoksizeminkaplamaornekleri6

Üç Boyutlu Epoksi Kaplama Nasıl Uygulanır ?

Epoksi zemin kaplama işlemlerinin profesyonel ve alanında uzman bir usta tarafından yapılması gerektiğini söylemiştik. Ancak uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken bir çok konu vardır. Bunun için zemin kaplama ustasına, işlemlere başlanmadan önce detaylı bir şekilde ne istediğinizi anlatmanız oldukça önemlidir. Ustanın ise sizin anlattıklarınıza göre bir plan ortaya koymalı ve uygulama süresince bu plana birebir sadık kalmalıdır. Bu süreçte yapılacak en küçük bir hata geri dönülmez etkilere neden olabilir ve yüksek bir maliyete sebep olabilir. Bununla birlikte uygulamanın daha sağlıklı olabilmesi için tüm aşamaların arasında 25C derece sıcaklıkta, en 12 saat zaman geçmesi gerekmektedir.

epoksi-3d-katmanlar

Üç boyutlu epoksi zemin kaplama işlemlerine ilk olarak beton yüzeyin temizlenmesi ile başlanmaktadır;

  • Alan üzerindeki tüm eşyalar kaldırılmalı ve beton yüzeyinin üzerindeki tüm pürüzler giderilmelidir. Bunun nedeni ise epoksi zemin uygulanacağı zaman bir sorun ortaya çıkmasını engellemektir.
  • İkinci aşama olarak beton yüzey üstüne astar atılması ile kaplama işlemlerine başlanmış olur. Kaplama işleminin başlaması ile üç boyutlu epoksi zemin kaplamasını beton yüzeye sabitleyecek olan güçlü yapıştırıcı uygulanır. Epoksi zeminlerin dayanıklı olması ve çok uzun süre kullanılabilmesine imkan veren maddelerden birisi de bu güçlü yapıştırıcıdır.
  • Bu aşamada ise , zemini güzelleştirmek ve estetik bir hale getirmek için seçtiğiniz özel üç boyutlu görselin kaplaması yerleştirilmektedir. Üç boyutlu görseli seçerken mimarlarımızdan öneri almayı da unutmamalısınız. Böylece mekan içerisindeki dekorasyon bütünlüğü bozulmasını engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda firmanızın logosunu da zemine uygulayabilirsiniz. Bunun için ise logonuzun vector biçiminde çizimine ihtiyaç duyulabilmektedir.
  • Dördüncü ve son aşamada zemine yerleştirilen üç boyutlu görselin üzerinde kullanılan ve şeffaf bir madde olan 3D Crystal kullanılmaktadır. Bu madde ile üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamasının hem dayanıklı olmasını hem de estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Bu özelliğine ek olarak toz tutmaması ve kolay temizlenmesi ile her anlamda bir çok anlamda avantaj sağlıyor.

Her bir aşamanın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için Epoksi Baktım olarak en çok dikkat ettiğimiz konu ustalarımızın işlerini büyük bir titizlik ile yapıyor olmasına dikkat ediyoruz. Böylece ortaya harika işler çıkartarak müşterilerimizin memnuniyeti için çalışıyoruz.

ucboyutluepoksizeminkaplamaornekleri14

Tüm Alanlarda Gönül Rahatlığıyla Kullanın

Üç boyutlu epoksi zemin kaplama işlemlerini bir çok alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanılan alanlara örnek vermemiz gerekirse, spor alanlarında, otellerde, soğuk hava depolarında, mağaza ve ofislerde en çok gördüğümüz zemin kaplama işlemi üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamalarıdır. Normal zeminlerin aksine ,ıslak ve spor salonlarının zeminlerinde de kullanılabilmektedir. Kaymaz yapısı ile tüm sporlar için en uygun zeminlerin başında gelmektedir. Islak zemin kullanımında ise üç boyutlu görsel kullanılabildiği için otellerin havuz zeminlerinde gönül rahatlığıyla kullanılmaktadır. Üç boyutlu epoksi zemin kaplama estetik avantajı olmasının yanı sıra kaymaz yapısı ve kolay temizlenmesi ile otellerin giriş ve lobilerinde dikkat çekici bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Keyifle İnceleyeceğiniz Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama Örnekleri

Üç boyutlu epoksi zemin kaplama yaptırmadan önce nasıl bir tasarım ve dekorasyon istediğinizi belirlemek oldukça yardımcı olacaktır. Bunun için internet üzerindeki örnekleri inceleyerek size en uygun olan kaplamayı kolaylıkla seçebilirsiniz. Aynı zamanda kendi istediğiniz özel bir görseli ya da çizimi de üç boyutlu epoksi zemin kaplama işleminde kullanabilirsiniz. Epoksi Baktım olarak sizlere keyifle inceleyebileceğiniz üç boyutlu epoksi zemin kaplama örneklerini sunuyoruz.

ucboyutluepoksizeminkaplamaornekleri11 ucboyutluepoksizeminkaplamaornekleri15 ucboyutluepoksizeminkaplamaornekleri

Daha fazla epoksi zemin kaplama örnekleri için blogumuzu ziyaret edebilir ve farklı dekorasyon kombinasyonlarını inceleyebilirsiniz. Böylece yaptırmak istediğiniz zemin kaplama uygulaması hakkında daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz.

Anti-Bakteriel ve Sağlıklı Malzemeler

Üç boyutlu epoksi zemin kaplama işlemlerinde daima kaliteli malzemeler kullanılması en çok dikkat edilmesi gereken konudur. Kaliteli malzemeler kullanılmaz ise ilerleyen süreçlerde zemin üzerinde sorunlar ve yıpranmalar oluşabilir. Bununla birlikte kaliteli epoksi zemin kaplama malzemeleri antibakteriyel olarak üretilmektedir. Böylece hijyenik alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilen üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamaları, okullarda öğrencilerin en sevdiği kaplamalardan birisidir. Açık ve kapalı spor alanlarında kullanılabilen epoksi zemin kaplamaları güvenli bir spor alanı oluşturmaktadır. Toz tutmaması ve kaymaz yapıya sahip olması ile en çok tercih edilen spor zemini kaplaması olarak da dikkat çekmektedir.

Bu yazımızda sizlere üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamalarının nerelerde kullanıldığı, nasıl uygulandığını ve hangi avantajlara sahip olduğunu aktarmaya çalıştık. Gönül rahatlığı üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamalarını evinizde ya da ofisinizde kullanabilir ve özel bir dekorasyona sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz.   Aklınızdaki sorular için ve üç boyutlu epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilir ve uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın