Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir ?

Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Uygulamasında-Dikkat-Edilmesi-Gereken-Konular-Nelerdir4-1

Zemin kaplama işlemlerinin büyük bir titizlikle yapılması oldukça önemlidir. İşlemler sırasında yapılacak en küçük bir hata ileride büyük sorunlara neden olabilmektedir. Bu tarz sorunlar ile karşılaşılmaması için şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamalarını profesyonel ve alanında uzman bir ekip ile çalışmak oldukça önemlidir. Bu yazımızda şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamasında dikkat etmeniz gereken konuları ele alacağız.

Neden Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama Kullanılır ?

Epoksi zemin kaplamalar genel olarak zeminin daha dayanıklı bir yapıya sahip olmasını sağlamak için uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra zeminde estetik bir görünüm isteyenler için de şeffaf epoksi, üç boyutlu epoksi ve metalik epoksi boya gibi çeşitler üretilmiştir. Bu yazımızda ele aldığımız şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamaları, tüm dekorasyonlar ile kullanılabilir. Özellikle ofis ve mağazalarda kullanılan bu malzemeler dayanıklı olmasının yanı sıra , şeffaf zemin görünümü ile etkileyici ve estetik bir biçimde kullanılabilmektedir. Yaklaşık olarak 1,5 mm kalınlığında uygulanan şeffaf epoksi zemin kaplamaları en çok tercih edilen malzemeler arasındadır.

Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Uygulamasında-Dikkat-Edilmesi-Gereken-Konular-Nelerdir6-2

Hesaplama ve Planlama İçin Keşif Yapılmalıdır

Epoksi zemin kaplamalar zemine uygun bir şekilde uygulanması gereken kaplamalardır. Var ise zemindeki hasarın tespiti yapılabilmesi gereklidir. Bunun yanı sıra kullanılacak olan malzemenin belirlenmesi ve ne kadar kullanılacağı ile ilgili hesaplamaların da işlemler öncesinde yapılması önemlidir. Bunun gibi işlemler keşif sırasında kolaylıkla yapılabilmektedir. Şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamasını yapacak ustaların keşif sırasında iş planlaması yaparak ve uygulama sırasında bu iş planına uyarak bir hatanın ortaya çıkmasını engellemektedir.

Doğru Malzeme Seçimi Yapmak

Piyasada bir çok şeffaf epoksi zemin kaplama malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemeler arasından zemin için en doğru malzemeyi seçmek önemli bir karardır. Bu kararı verirken beton zeminin şuan ki durumunun iyi bir şekilde incelenmesi gereklidir. Aynı zamanda şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamasının kaç kat yapılacağı önceden belirlenerek ne kadar malzeme kullanılacağı hesaplanmaktadır. Böylece sizlere kesin ve en uygun fiyatı sunabiliyoruz. Bir çok epoksi zemin kaplama çeşidi arasından doğru seçeneği seçmek için uzman ekibimiz ile karar verme şansınız da vardır.

Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Uygulamasında-Dikkat-Edilmesi-Gereken-Konular-Nelerdir Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Uygulamasında-Dikkat-Edilmesi-Gereken-Konular-Nelerdir3

İhtiyacınıza Uygun Epoksi Zemin Kaplama Çeşidi Seçmek

Epoksi zemin kaplama çeşitleri arasından seçim yaparken öncelikle kaplama yapılacak olan alandaki ihtiyaçlarınızı belirlemeniz en önemli aşamadır. Örnek vermemiz gerekirse, fabrikalarda genel olarak portakal desen epoksi zemin kaplama yapılırken , ofislerde şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamaları tercih edilebilmektedir. Bunun nedeni ise portakal desenli epoksi zemin kaplamalar fiziksel ve kimyasal etkilere karşı daha dayanıklı olmasıdır. Ancak ofis benzeri alanlarda estetik bir zemine sahip olmak isteyenler için dayanıklı bir yapıya sahip olan fakat estetik olarak öne çıkan şeffaf epoksi zemin kaplamalar tercih edilmektedir. Bu noktada yapılacak kaplamaya karar verirken epoksi zemin kaplama örnekleri de incelemeniz sizlere oldukça fazla yardımcı olacaktır.

Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Uygulamasında-Dikkat-Edilmesi-Gereken-Konular-Nelerdir6 Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Uygulamasında-Dikkat-Edilmesi-Gereken-Konular-Nelerdir5

Bu yazımızda sizlere şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamasında nelere dikkat edilmesi gerekenleri anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular için ve epoksi zemin kaplama fiyatları için bizlere ulaşarak uzman ekibimize ulaşabilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın