Şap Harcı Nasıl Hazırlanır ?

sap-harci-nasil-hazirlanir

Zemin kaplama işlemlerinden önce zemine uygulanması gereken bir kaç işlem bulunmaktadır. Bu işlemler zeminin daha dayanıklı ve sert olmasını sağlamaktadır. Zeminin hazırlanması için yapılan bu işlemlerin titizlikle yapılması oldukça önemlidir. Atlanan bir nokta ya da aşama olur ise ileride büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bundan dolayı profesyonel ve tecrübeli ekipler ile zemin kaplama işlemlerini yaptırmakta fayda vardır. Kaplama işlemlerine başlamadan önce zeminin düzeltilmesi için şap harcı uygulanmalıdır. Ancak şap harcı hazırlama aşamasında bir takım dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere şap harcı nasıl hazırlanır ve şap atılırken nelere dikkat edilmelidir sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız.

sap-harci-hazirlanisi-ve-zemin-duzeltimi

Şap Nedir ? Şap Uygulaması Öncesinde Neler Yapılmalıdır ?

Şap beton zemine direkt uygulanabilen ve zeminin düzeltilmesi için zorunlu olarak uygulanan bir zemin kaplama malzemesidir. Beton zemine şap uygulanarak kaplama için uygun bir hale getirilmektedir. Şap nedir sorusunun işlemler öncesinde ekip tarafından cevaplanması önemlidir. Zeminin estetik olarak düzgün bir görünüme sahip olabilmesi için şap uygulaması ve düzeltme işlemleri hayati öneme sahiptir. Şap atılmadan önce zeminde yapılması gereken bir kaç işlem bulunmaktadır. Özellikle zemin üzerinde farklı zemin kaplama uygulaması var ise ya da kimyasal maddeler mevcut ise öncelikle bunların kazınması ve kaldırılması zorunludur. Daha sonrasında şap harcı hazırlanarak zeminin dümdüz olması sağlanır.

epoksiboyanedir12

Bu noktada zeminin keşif sırasında detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. Yapılan keşif sırasında en uygun zemin kaplama çeşidi belirlenirken, kaplama kalınlığı da belirlenecektir. Aynı zamanda bu etkenler belirlenirken epoksi zemin kaplama malzemelerinin miktarı da ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla yapılan keşif sonucunda kesin bir epoksi fiyatları da ekiplerimiz sizlere sunulacaktır. Bununla birlikte keşif sırasında profesyonel ekiplerimiz tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Şap harcı nasıl hazırlanır gibi sorularınızı rahatlıkla tecrübeli ekiplerimize iletebilirsiniz.

sap-harci-ile-dayanikli-gri-zemin-kaplama

Şap Harcı Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Şap harcı hazırlanırken yapılacak kaplamaya uygun bir harç hazırlanması ve uygulama sırasında kaplamanın kalınlığı çeşidi de göz önünde bulundurulması gerekir. Temizlenmiş zemine uygulanacak olan şap zeminin görüntüsünü ve kalınlığını da belirleyen ana etmenler arasındadır. Şap harcının yoğunlu ise kuruma süresini etkileyeceği için işlemlerin süresini de belirlemede etkilidir. Zemin kaplama işlemlerinden önce doğru hazırlıklar ile zeminin uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılması sağlanmaktadır. Bundan dolayı hazırlık aşamasında dahi yapılan iş planına sadık kalınması gereklidir.

sap-harci-nasil-hazirlanir-ve-nasil-uygulanir zemin-kaplama-yüzeyi

Şap harcı uygulandıktan sonra mala ile titiz bir şekilde düzeltilerek kaplama uygulamasına uygun bir hale getirilmesi gerekir. Eğer zemin eğimli ise bu eğimin giderilmesi içinse şap harcının kalınlığının farklı noktalarda değişmesi gerekebilir. Ancak tüm hesaplamaların doğru ve titiz bir şekilde yapılması zorunludur. Zemin kaplama uygulamasının hangi milimetreden başlayacağı ve kaç kat astar atılacağı da göz önünde bulundurularak şap harcı hazırlanmalıdır.

sap-harci-uygulamasi-ardindan-zemin-kaplama-yapimi

Neden Şap Harcı Uygulanmalıdır ?

Epoksi zemin kaplama uygulamaları ancak düzgün ve sert bir zemine uygulanır ise dayanıklılığını uzun yıllar boyunca koruyabilmektedir. Gelişigüzel yapılan ya da farklı zemin kaplamalar üzerine yapılan epoksi kaplamalar kısa süre içerisinde çatlama ve bozulma sorunları ile ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda zeminde var ise çatlak ve bozulmaları kapatmak için kaplama uygulamasından önce şap harcı atılması gereklidir. Eğer çatlakların kapatılması için şap atılmaz ise oldukça kısa süre içerisinde epoksi zemin kaplamada çatlaklar ve bozulmalar meydana gelecektir. Bunun gibi sorunlardan uzaklaşmak için profesyonel ve tecrübeli epoksi zemin kaplama ekipleri ile çalışılması önemli bir detaydır.

sap-harci-kullanildiktan-sonra-yapilan-epoksi-zemin-kaplama sap-harci-kullanimi-ve-otopark-zemini-kaplamasi sap-harci-ile-yapilan-zemin-kaplama modern-zemin-kaplama-ornegi-sap-harci-ile-yapildi

Yapılacak olan zemin kaplamasının kalınlığını belirleyecek olan şap harcı uygulaması bir sonraki işlemlerin sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesi için titizlikle yapılmalıdır. Aşınmaya karşı dayanıklı ve aynı zamanda estetik bir zemin kaplama uygulaması için şap harcı uygulaması oldukça önemlidir.

Bu yazımızda sizlere şap harcı nasıl hazırlanır ve şap atılırken nelere dikkat edilir sorularının yanıtlarını vermeye çalıştık. Aklınızdaki sorular için ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgiler almak için web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın