Şap Betonu Nedir ve Neden Kullanılır ?

sap-betonu-nedir-ve-neden-kullanilir

Zaman içerisinde zeminlerde aşınma ya da bozulmalar meydana gelmektdir. Özellikle yüksek araç ya da insan trafiğine maruz kalan zeminlerin farklı kaplamalar ve uygulamalar ile düzeltilmesi zorunludur. Özel bir işlem yapılmayan zeminlerde sürekli bozulmalar meydana geleceğinden dolayı tadilat ve tamir masrafları oldukça yüksek seviyede olacaktır. Aynı şekilde sürekli tadilat yapılan zeminlerin sağlıklı ve sürekli kullanımı aksamaktadır. Bu noktada zemin kaplama uygulamaları ile dayanıklı bir zemin elde etmek gereklidir. Ancak zemin kaplama işlemlerine başlamadan önce şap betonu kullanılarak zemin düzgün ve sert bir duruma getirilmelidir. Böylece hem tamir masrafları düşürülebilir hem de zemin uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu yazımızda sizlere şap betonu nedir ve neden kullanılır sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız.

epoksiboyanedir12

Zemin Kaplamada Kullanılan Şap Betonu Nedir ?

Şap betonu zemin kaplama işlemlerinden önce zeminin düzeltilmesi, izolasyon sağlanması ve daha dayanıklı bir hale gelmesi için titizlikle uygulanması gereken zemin kaplama uygulamalarının başlangıç işleminde kullanılan ve özel olarak hazırlanan malzemedir.

sap-betonu-nedir-ve-kullanim-alani-ornegi-zemin-kaplama sap-betonu-uygulama-sonrası-zemin-gorunumu

Kaplama işlemlerinden önce yapılması gereken işlemlerin başında zeminin düzeltilmesi gelmektedir. Eğer var ise zemindeki yapışkanlar ya da başka uygulamalar kaldırılmalıdır. Ardından özel olarak hazırlanarak şap atma işlemi gerçekleştirilir. Böylece şap betonu uygulaması gerçekleştirilir. Şap betonu işlemleri titizlikle ve planlı bir biçimde yapılmalıdır. Yapılacak olan epoksi zemin kaplama çeşidine göre şap betonu kalınlığı ve malzeme yoğunluğu değişebilmektedir. Aynı zamanda duvar kenarlarından kot seviyesi belirlenmelidir. Daha sonrasında hazırlanan şap harcı zemine dikkatli ve titizlikle uygulanmalıdır. Şap harcı direkt olarak betona rahatlıkla uygulanabilmektedir.

sap-harci-uygulanmis-epoksi-zemin sap-harci-ile-hazirlanmis-fabrika-zemini

Şap Betonu Uygulaması Neden Yapılmalıdır ?

Epoksi zemin kaplama uygulamalarının tercih edilme sebebi daha dayanıklı ve uzun yıllar boyunca sorunsuz bir biçimde zeminin kullanılmasını sağlamaktır. Aynı zamanda zemin kaplama işlemleri doğru ve düzgün bir zemine yapılmaz ise kısa süre içerisinde çatlaklar ve sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra zemin kaplamanın istenilen kalınlığa ulaşabilmesi için şap betonu uygulanmalıdır. Şap betonu kullanım nedenlerinden birisi de zeminde izolasyonu sağlamasıdır. Bu özelliklerinden dolayı şap betonu uygulaması yapılmayan bir zemin kaplama düşünülemez. Unutulmamalıdır ki epoksi zemin kaplama uygulamaları ne kadar sert bir zemine uygulanır ise o kadar sağlıklı olmaktadır.

sap-betonu-kullanimi-sonrasi-zemin-kaplama

Dayanıklı Bir Epoksi Kaplamanın Faydaları Nelerdir ?

Doğru bir biçimde uygulanan epoksi kaplamalar yüksek araç ve insan trafiğine karşı dayanıklıdır. Dayanıklı bir epoksi kaplama içinse profesyonel ve tecrübeli kaplama ekipleri ile çalışmanın faydası oldukça fazladır. Profesyonel ekipler sizleri gereksiz masraflardan kurtarabilir ve daha uygun epoksi zemin kaplama fiyatları ile işlemleri gerçekleştirebilir. Bununla birlikte yapılan kaplamanın kullanım süresini ve kalitesini de yine uygulamayı yapan ekibin tecrübesi belirlemektedir. Şap nedir ve neden kullanılmalıdır sorusunun yanıtını müşterilerine açıklayabilen ekipler hem iletişimi rahat bir şekilde sağlarken hem de yapılan işlemlerin farkında ve bilinçli bir şekilde uygulamaktadır. Özellikle fabrika ve depo gibi alanlarda üretimin aksamaması için dayanıklı epoksi zemin kaplama uygulamaları kullanmak zorunlu bir hale gelmektedir.

dayanikli-epoksi-zemin-kaplama-ve-sap-betonu dayanikli-epoksi-kaplama-icin-sap-harci-kullanimi şap-betonu-nedir-ve-kullanim-ornekleri sap-harci-nedir-ve-epoksi-zemin-kaplama-ile-kullanimi sap-betonu-uygulamasi-ile-epoksi-zemin-kaplama sap-betonu-nedir-ve-uygulama-sonrasi-gorunumu sap-betonu-ile-dayanikli-fabrika-zemini estetik-otel-girisi-zemini-kaplamasi estetik-epoksi-zemin-kaplama-sap-harci-uygulamasi dayanikli-ve-estetik-epoksi-zemin-kaplama-ile-sap-betonu-uygulamasi dayanikli-fabrika-zemini-icin-sap-betonu-uygulamasi dayanikli-fabrika-zemini

Bu yazımızda sizlere şap betonu nedir ve neden kullanılır sorularına cevap vermeye çalıştık. Aklınızdaki sorular için ve epoksi fiyatları hakkında detaylı bilgiler almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın