PVC Zemin Kaplama Uygulaması ve Örnekleri

pvc-nedir

PVC zemin kaplama sistemleri günümüzde sahip olduğu  düşük yatırım maliyeti ile uzun kullanım ömürleri, gelişmiş özellikleri ile farklı alanlarda  kullanılıp en çok  tercih edilen yer döşeme çeşitlerinden birisidir.

Özellikle hijyenik olması, kaymaz zemin yapıları, antibakteriyel oluşu ve kolay temizlenebilme özelliği ile tüm sağlık merkezlerinde tercih edilme sebebidir. Ayrıca her alana uygun farklı döşeme çeşitleri ile evlerde,  okullarda, depolarda ve otel gibi daha bir çok alanda tüketicilere eşsiz bir güzellik sunar. En çok tercih edilen Pvc zemin kaplama modeli ise ahşap desenli pvc zemin kaplama modelidir.

epoksiboyanedir12

PVC Zemin Kaplama Uygulama Aşamaları:

PVC zemin kaplama  uygulaması yapımı, uygulama yapılacak yüzeye, desenlere ve malzeme cinsine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak ilk aşama zemin hazırlığı ile başlar.

  •  Öncelikle PVC yer döşemesi yapılacak alanın  düzgün ve pürüzsüz olması gereklidir.
  • Döşenecek zeminin toz, küçük çatlaklar, yağ ve boya gibi kalıntılardan arınması gerekir.
  • Uygulama esnasında uygulama alanı sıcaklığının 18 – 22 derece ve zemin sıcaklığının ise 12 – 18 derece aralığında olması daha uygundur.
  • Astar uygulaması ile zemin yapıştırıcıya uygun hale getirilir.
  • Yapıştırıcı ince uçlu mala yardımı ile zeminde yayılarak istenilen kıvama gelen yapıştırıcı üzerine pvc zemin kaplama serilme işlemi yapılır.
  • Serilme işleminden sonra  hava kabarcıkları var ise giderilmelidir.
  • Böylece işlem son bulur.

pvc-zemin-ofis pvc-zemin-kaplama-uygulama pvc-zemin-kaplama-ofis pvc-zemin pvc-yapim pvc-kaplama pvc-hastane pvc-ev pvc-cesitleri

Yapılan işlemler kaliteli malzeme ve işçilik ile yapılmışsa uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. PVC zemin kaplama geniş renk ve desen seçeneği ile çok geniş bir yelpazesine sahiptir. çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. PVC zemin kaplama alanları parlaklıklarını uzun yıllar boyunca korur ve solma yapmaz.

Bu yazımızda sizlere PVC zemin kaplama uygulama aşamalarını anlattık. Daha sonraki yazılarımız için bizleri takipte kalmayı unutmayın 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın