Karo Döşeme Kaplaması Nasıl Uygulanır ?

karo-doseme-kaplamasi-nasil-uygulanir

Bir zeminde değişiklik yapmak bütün bir dekorasyonu olumlu ya da olumsuz etkileyebilir. Zeminde yapılan değişikliklerin dekorasyona uygun ve bütünleştiren bir yapısı olması önemlidir. Bir çok zemin kaplama çeşidi arasında doğru çeşidin ve rengin seçilmesi için profesyonel bir yardım almakta fayda vardır. Aynı zamanda yapılacak çeşit seçimi için zeminin de durumu detaylı bir şekilde incelenmelidir. Her zemin her kaplama çeşidine uygun olmayabilir. Özellikle beton zeminde bölümler var ise karo döşeme kaplaması yapmak daha doğru ve etkili olacaktır. Bu yazımızda sizlere karo döşeme kaplaması nasıl uygulanır ve nerelerde karo döşeme kaplaması yapılmalıdır sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız.

epoksiboyanedir12

Nerelerde Karo Döşeme Kaplaması Kullanılmalıdır ?

Zeminde yapılabilecek bir çok uygulama arasından doğru çeşidi ve uygulamayı seçmek oldukça önemlidir. Doğru seçim yapılmaz ise zaman içerisinde zeminde ya da kaplamada büyük sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada profesyonel ve tecrübeli ekipler ile zeminin ihtiyacı olan çeşidi seçmek gereklidir. Epoksi zemin kaplama uygulamaları bir çok farklı çeşitte ve türde yapılabilmektedir. Geniş bir alanı bölmeden bir bütün halinde epoksi zemin kaplama malzemeleri ile kaplamak mümkündür. Ancak zeminde bölümlendirme yapılacak ise bu noktada karo döşeme kaplaması yapılması gereklidir. Epoksi malzemeleri kullanılarak karo döşeme halinde zemine uygulanan bu kaplama çeşidi genellikle fabrika ve depo benzeri alanlarda kullanılmaktadır. Bununla birlikte eğer zeminde farklı bir desen ya da şekil yapılması istenir ise yine karo döşeme kaplamasından yardım alınabilir.

metalilk-epoksi-karo-doseme-kaplamasi

Karo döşeme kaplaması fabrika ve depoların yanı sıra garaj veya otopark zeminlerinde oldukça sık kullanılır. Bunun nedeni ise zeminin yüksek araç trafiğine karşı dayanıklı olması ve uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılabilmesi için gereklidir. Zemine uygulanan kuvvet karo döşeme kaplaması sayesinde bölümlere dağıtılarak dayanıklı bir zemin elde edilmektedir.

Karo Döşeme Kaplaması Kullanmanın Faydaları Nelerdir ?

Tüm epoksi zemin kaplama çeşitlerinde olduğu gibi karo döşeme kaplaması kullanımının bir çok faydası bulunmaktadır. Bunların başında ise daha kuvvetli ve dayanıklı bir zemin elde edilmesi gelmektedir. Bunun yanı sıra estetik bir görünüm elde edilmek isteniyor ise farklı renklerde karo döşeme kaplamalar kullanılarak sıra dışı bir dekoratif uygulama yapılabilmektedir. Bu uygulama için kesinlikle profesyonel ve tecrübeli ekipler ile çalışılması oldukça önemlidir. Uygulama sırasında yapılacak küçük hatalar ileride büyük sorunlara ve problemlere yol açabilmektedir. Bu noktada ekibin yapılan iş planına uygun bir biçimde işlemleri gerçekleştirmesi de gerekir.

garaj-epoksi-karo-dosemesi-beyaz-renkli

Sağlıklı bir karo döşeme kaplamasına sahip olmak için alanda işleme başlamadan önce keşif yapılması da oldukça önemlidir. Yapılan keşif sırasında zemin ile ilgili detaylı bir inceleme yapılacaktır. Bu inceleme sonucunda kaplamanın ne kadar kalınlıkta olması gerektiği ve ne kadar epoksi zemin kaplama malzemesi kullanılması gerektiği belirlenecektir. Bununla birlikte keşif sonucunda bir iş planı çıkarılır. Kaplama işlemleri sırasında çıkarılan bu iş planına bağlı kalınması oldukça önemlidir.

gri-karo-doseme-kaplamasi-epoksi-garaji gri-epoksi-karo-doseme-kaplamasi mutfak-epoksi-karo-doseme-kaplamasi karo-doseme-kaplamasi-epoksi-garaj-ornek

Bu yazımızda sizlere karo döşeme kaplaması nasıl uygulanır ve kullanmanın faydaları nelerdir sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Aklınızdaki sorular ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgiler almak için web sitemiz üzerinden bizlere ulaşarak uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın