Eviniz ve Ofisiniz İçin En Güzel Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama Örnekleri

Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri1-1

Günümüzün çok büyük bir bölümünü ya evimizde ya da çalıştığımız alanlarda geçirmekteyiz. Bu alanlarda yapılan dekoratif çalışmaların psikolojimiz ve ruh halimiz üzerinde büyük bir etkisi bulunmaktadır. Bundan dolayı evimizde keyif alabileceğimiz, çalıştığımız alanda ise motive edici dekorasyon uygulamaları oldukça önemli bir yere sahiptir. Ancak bir dekorasyonun içerisinde sadece duvar boyası ya da eşyalar yoktur. Zeminler dekorasyonların görünmeyen kahramanları gibidir. Doğru zemin kaplama uygulamaları ile uyumlu bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Evlerde ve ofislerde en çok kullanılan zemin kaplama uygulamalarının başında şeffaf epoksi zemin kaplamalar gelmektedir. Bu yazımızda harika bir dekorasyona sahip olabilmeniz için fikir verecek olan en güzel şeffaf epoksi zemin kaplama örnekleri inceleyebilirsiniz.

Şeffaf epoksi zemin kaplama saydam, transparan ve  saf epoksi reçinedir.
Şeffaf epoksi zemin kaplamayı diğer epoksi kaplamalarından ayıran özelliği cam gibi saydam oluşudur. Bu nedenle zemindeki betonun veya farklı bir taş kaplamanın veya farklı bir materyalin vs. üzerine kaplandığı zaman alttaki görselleri daha canlı görmenize olanak sağlamasıdır. Bir kaç özelliğinden bahsedecek olursak;

  • Hijyenli ve antibakteriyeldir.
  • Sürtünme ve aşınmalara karşı ciddi bir dayanımı mevcuttur.
  • İçerisinde dolgu ve benzeri ajanlar ihtiva etmediğinden dolayı sert (rijit) sağlam ve uzun ömürlü bir kaplamadır.
  • Su geçirimsizdir.
  • Tozumayı engeller.
  • Estetik açıdan ve görsel olarak mekana ayrı bir güzellik katar.

epoksiboyanedir12

Estetik Görünümü ve Sade Deseni Oldukça Çekici

Şeffaf epoksi zemin kaplama örnekleri ve uygulamalarını sizler ile paylaşmadan önce nasıl bir yapıya sahip olduğunu anlatmamız gerekli. Şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamaları oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Zeminin durumuna ve kullanım sıklığına göre 2 kat ya da 3 kat uygulanabilmektedir. Şeffaf epoksi zemin kaplama örnekleri Self – Levelling tekniği ile zemine işlenmektedir. Self – Levelling epoksi kaplama tekniği, zemin kaplama malzemelerinin kendiliğinden zemine yayıldığı ve kolayca kurutma işleminin yapıldığı bir tekniktir. Bununla birlikte şeffaf epoksi zemin kaplama örnekleri incelerken görebileceğiniz gibi oldukça sade ama estetik bir görünüme sahiptir.

Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri34 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri26  Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri2

Her Zeminde Güvenle Uygulanabilir

Şeffaf epoksi zemin kaplama örnekleri içerisinde bir çok farklı alan bulunmaktadır. Evlerin ve ofislerin yanı sıra fabrika ve garaj tarzı alanlarda da tercih edilebilmektedir. Şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamaları öncesinde zeminin iyi bir şekilde incelenmesi önemlidir. Keşif sırasında yapılan bu inceleme ile nasıl bir işlem yapılacağı belirlenmektedir. Ne kadar malzeme kullanılacağı, zeminin durumu, zeminin kullanım sıklığı ve epoksi zemin kaplama çeşitleri arasından hangisinin seçileceği belirlenecektir. Böylece tam olarak zeminin ve alanın ihtiyacı olan epoksi zemin kaplaması uygulanabilecektir. Bu noktada keşif işlemini yapan epoksi kaplama ustasının tecrübesi ve titizliği de oldukça önemlidir. İş planı hazırlanırken gözden kaçan en ufak bir ayrıntı ileride çok büyük sorunlara yol açacağı için epoksi zemin kaplama işlemlerinin her aşaması oldukça dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Şeffaf epoksi zemin kaplama örnekleri arasında nerelerde uygulanabileceğini rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri12 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri10 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri9 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri8 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri4 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri31 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri29

Karar Vermeden Önce Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama Örnekleri İncelenmelidir

Evinizde ya da ofisinizde tadilat ya da yenileme işlemlerine başlamadan önce çeşitli örnekler incelemek ve araştırmak oldukça faydalı olacaktır. Hayalinizde bir dekorasyon yaratmanıza ve bu dekorasyonu uygularken hangi renklerden yararlanacağınızı belirleyebilirsiniz. Zemin kaplama işlemlerinden önce de şeffaf epoksi zemin kaplama örneklerini incelemeniz, kararınızı verirken oldukça yardımcı olacaktır. Farklı dekorasyonlardan parçaları birleştirebilir ya da zemin kaplama yaptıracağınız alana benzer alanlar üzerinde farklı uygulamaları inceleme fırsatınız olacaktır. Bu yazımızda gördüğünüz bir çok şeffaf epoksi zemin kaplama örnekleri arasından kendinize en uygun olanı da seçebilirsiniz.

Şeffaf epoksi zemin kaplamanın

  • Şeffaf
  • Yarı mat şeffaf
  • Tam mat şeffaf olarak üç ayrı versiyonu mevcuttur.

Müşterilerin talebine ve uygulanacak alana göre en iyi kaplama çeşidi seçilir ve uygulanır.
Şeffaf epoksi zemin kaplamanın zemin betonunun özelliğine ve talebe göre farklı uygulama teknikleri mevcuttur. Bozuk deforme olmuş zeminlerde dökme (mortar) şeffaf epoksi zemin kaplama, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu zeminlerde self leveling şeffaf epoksi zemin kaplama, araç trafiğinin az olduğu zeminlerde coating (rulo ile sürme) şeffaf epoksi zemin kaplama, uygulamalarını sayabiliriz. Yarı mat şeffaf epoksi zemin kaplaması uygulanan zeminlerde sanki zeminde ince bir buz tabakası görüyormuşsunuz gibi bir zemin oluşur. Ayrıca uygulanan zeminlerde yerde parlayan ışıklandırmayı kırar ve göz yorulmasının önüne geçer. Bu uygulama özellikle TV stüdyolarında sıklıkla kullandığımız bir uygulamadır. Tam mat şeffaf epoksi zemin kaplaması ise eskitme talep eden müşterilerin daha çok tercih ettiği bir zemin türüdür. Zemin betonunu bulanık (flu) görmenize olanak sağlayarak farklı bir sentez oluşturur.

Şeffaf Epoksi Zemin Kullanım Alanları

Şeffaf epoksi zemin kaplamanın sıklıkla uygulandığı yerler Cafeler, Mağazalar, Kreşler ve Anaokulları, Sergi Salonları, Showroom, Ofislerde, Çalışma alanlarında ve özellikle geniş ve büyük çalışma alanlarında vs. zeminin mekanla ön plana çıktığı  göze hitap eden tüm yaşam alanlarında kullanılır.

Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri41 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri39 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri48 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri46 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri42 

Estetik Olmasının Yanı Sıra Dayanıklı ve Hijyenik Epoksi

Epoksi zemin kaplama uygulamaları öncelikle fabrika ve depo gibi alanlar için üretilirken, evlerimizde ya da mağazalarda kullanabileceğimiz türleri de üretilmeye başlanmıştır. Bu noktada şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamalarının avantajları estetik olmasının yanı sıra dayanıklı ve hijyenik bir yapıya sahip olmasıdır. Kolay temizlenebilir yapısı ile ofislerin yemek alanlarında da kullanılmaktadır. Her epoksi zemin kaplama çeşidinin kendisine özgü öne çıkan özellikleri de bulunmaktadır. Şeffaf epoksi zemin kaplamalar her alanda güvenle kullanılabilen dayanıklı zemin kaplama uygulamalarının başında gelmektedir.

Çalışma Alanlarını Bölümlendirebilirsiniz

Şeffaf epoksi zemin kaplama örneklerinde görebileceğiniz gibi ofislerde çeşitli bölümleri farklı epoksiler ile bölümlendirebilirsiniz. Yemek alanları ile çalışma alanlarının farklı zemin renklerinde ve yapısında olması çalışanların motivasyonunu arttıracaktır. Aynı zamanda zamanın verimli kullanılmasına ve harekete geçirme etkisi ile de şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamaları tercih edilmektedir.

Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri37 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri30 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri17 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri15 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri6 Eviniz-ve-Ofisiniz-İçin-En-Güzel-Şeffaf-Epoksi-Zemin-Kaplama-Örnekleri50

Bu yazımızda sizlere eviniz ve ofisiniz için en güzel şeffaf epoksi zemin kaplama örneklerini göstermeye ve anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan keşif al butonuna tıklayarak formu doldurabilirsiniz. Ardından profesyonel ekibimiz sizler ile en kısa süre içerisinde iletişime geçecektir.

İlginizi çekebilir :

Güzel evlerde mutlu bir şekilde yaşamanız dileğiyle 🙂

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın