Ev ve İş Yerlerinde Epoksi Zemin Kaplama Örnekleri

kapak

Zemin kaplama uygulamaları zaman içerisinde tüm alanlarda rahatlıkla kullanılmaya başlanmıştır. Tam olarak ihtiyaca göre üretebilen ve yüksek teknoloji çalışmaları sonucunda oldukça uygun bir fiyata uygulanabilen epoksi zemin kaplama uygulamaları bir çok çeşidi ile tercih sebebidir. Bu yazımızda sizlere ev ve iş yerlerinde uygulanan 30 harika epoksi zemin örneğini göstereceğiz. Keyifle okumanız ve incelemeniz dileğiyle…

Epoksi Zemin Uygulaması Nedir?

Fabrikalar, alışveriş merkezleri, açık, kapalı oto parklar, hastaneler, sağlık kurumları, iş yerlerindeki ofisler, yemekhaneler, mutfaklar,  oteller  gibi pek çok kullanım alanlarını sayabileceğimiz Epoksi zemin kaplama sistemleri konutlarda banyolar, mutfaklar, tuvaletlerde dekorasyon maksatlı kullanılmakta olup neredeyse bulunduğumuz her ortamda karşımıza çıkan ihtiyaç duyulan bir yapı malzemesidir.Değişik alanlarda farklı gereksinimlere yönelik kullanılan epoksi zemin uygulamaları kullanıldığı ortamlarda pek çok artı değeri de beraberinde getirmektedir. Bu artıların başında oldukça dayanıklı bir zemine sahip olmak gelmektedir.

Bu alanlarda yapılmış epoksi zemin uygulamaları ile ilgili örnekleri sizler için derledik. İşte birbirinden farklı alanlarda kullanılmış uygulama örnekleri :

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (14) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (13)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (20) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (15)

Fabrika ve İş Yerlerinde Epoksi Zemin Uygulaması

Fabrikalarda gün içerisinde bir çok yük transferi ve araç trafiği olabiliyor. Bunun gibi etkiler zaman içerisinde kolaylıkla zeminin aşınmasına neden olabilmektedir. Epoksi zemin kaplama örnekleri ve uygulamaları ile bunun gibi sorunların önüne kolaylıkla geçilebiliyor. Aynı zamanda fabrikalarda girilmemesi gereken ve tehlikeli olan bölgeleri belirmek için de epoksi boya uygulamaları rahatlıkla kullanılabilir. Bununla birlikte epoksi zemin kaplamalar kolay temizlendiği için depo gibi alanlarda hijyenik bir ortam sağlamak da mümkündür.

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (9) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (19)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (24) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (4)

Epoksi zemin kaplama örnekleri ve uygulamaları sadece dayanıklı olması ile değil , hijyenik bir alan sunması ile de oldukça tercih sebebidir. Okul, hastane ve laboratuvar gibi alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra elektrikli aletlerin yoğun olarak kullanıldığı fabrika ve çalışma alanlarında güvenlik açısından anti-statik epoksi zemin kaplama uygulamaları da kullanılmaktadır. Böylece iş yerinde kazaların önüne geçilebilmektedir.

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (21) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (18)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (3) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (1)

Tüm bu özelliklerine ek olarak epoksi zemin kaplama örnekleri ve uygulamaları estetik yapı ile de ön plana çıkmaktadır. Böylece ofislerin ve mağazalarda müşterileri etkilemek için kullanılmaktadır. Özellikle üç boyutlu epoksi zemin kaplamalar ile dikkatleri üzerinize çekmeniz çok kolay olacaktır.

Ev ve Yaşam Alanlarında Epoksi Zemin Uygulamaları

Epoksi zemin kaplama uygulamaları sadece iş merkezlerinde ve fabrikalarda kullanılmamaktadır. Geniş epoksi zemin kaplama çeşidi sayesinde evlerimizde estetik bir görünüm için tercih edilen zemin kaplamalar arasında almaktadır. İç dekorasyonunuz ile uyumlu bir renkte epoksi zemin kaplama uygulaması tercih edebilir ve evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Özellikle mutfak ve banyolar için üç boyutlu epoksi zemin kaplama ile deniz görselleri kullanılarak ferah bir ortam yaratabilmektedir. Bunun yanı sıra metalik epoksi boya çeşitleri de evlerin iç dekorasyonuna derinlik katmaktadır.

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (22) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (23)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (25) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (11)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (12) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (10)

Ferah bir görünüm içinse şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamalarına başvurulmaktadır. Parlak yüzeyi ile ışığı evinizin her noktasına taşımaktadır. Böylece ferah ve iç rahatlatıcı bir oturma odasına sahip olabilirsiniz.

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (16) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (26)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (7) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (6)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (2) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (17)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (8) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (5)

Bu yazımızda sizlere ev ve iş yerlerinde uygulanan 30 epoksi zemin kaplama örneğini göstermeye çalıştık. Aklınızdaki sorular ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşarak uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın