Ev ve İş Yerlerinde Epoksi Zemin Kaplama Örnekleri

kapak

Endüstriyel zemin kaplamaları ve yalıtım sistemleri içerisinde önemli bir yere sahip olan epoksi zemin kaplamaları günümüzde en çok tercih edilen yer kaplaması şeklidir.

Zemin kaplama uygulamaları zaman içerisinde tüm alanlarda rahatlıkla tercih edilip kullanılmaya başlanmıştır. Tam olarak ihtiyaca göre üretebilen ve yüksek teknoloji çalışmaları sonucunda oldukça uygun bir fiyata uygulanabilen epoksi zemin kaplama uygulamaları bir çok çeşidi ile tercih sebebidir. Bu yazımızda sizlere ev ve iş yerlerinde uygulanan 40 harika epoksi zemin örneğini göstereceğiz. Keyifle okumanız ve incelemeniz dileğiyle…

Epoksi Zemin Uygulaması Nedir?

Epoksi genel olarak, beton zeminlerin düz bir kaplama oluşturmak için korunması, tamiri ve dekoratif bir görünüm verilmesi amacıyla günümüzde fazlasıyla tercih edilip kullanılan bir ürün grubudur. Bu özelliklerinden dolayı, çok geniş bir alanda; sağlam, dekoratif, kimyasal ve fiziksel dayanımları çok yüksek, hem uygulama ve hem de sonraki kullanım ömrü içinde insan sağlığına zararsız zeminlerin imalatında her geçen gün daha da artan bir taleple kullanılmaktadır.

Fabrikalar, alışveriş merkezleri, açık, kapalı oto parklar, hastaneler, sağlık kurumları, iş yerlerindeki ofisler, yemekhaneler, mutfaklar,  oteller  gibi pek çok kullanım alanlarını sayabileceğimiz Epoksi zemin kaplama sistemleri konutlarda banyolar, mutfaklar, tuvaletlerde dekorasyon maksatlı kullanılmakta olup neredeyse bulunduğumuz her ortamda karşımıza çıkan ihtiyaç duyulan bir yapı malzemesidir.Değişik alanlarda farklı gereksinimlere yönelik kullanılan epoksi zemin uygulamaları kullanıldığı ortamlarda pek çok artı değeri de beraberinde getirmektedir. Bu artıların başında oldukça dayanıklı bir zemine sahip olmak gelmektedir.

Özellikle epoksi zeminler dışardan gelebilecek her türlü kimyasal çözücü ve fiziksel darbelere karşı dayanıklılık sağladığından, uzun yıllar boyunca kullanılabilme özelliği vardır. Bir epoksi zemin kaplamasının ömrü yaklaşık olarak 25 yıldır. Bu durum tüketiciler için tasarruf sağlar.

Bu alanlarda yapılmış epoksi zemin uygulamaları ile ilgili örnekleri sizler için derledik. İşte birbirinden farklı alanlarda kullanılmış uygulama örnekleri :

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (14) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (13)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (20) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (15)

Fabrika ve İş Yerlerinde Epoksi Zemin Uygulaması

Fabrikalarda gün içerisinde bir çok yük transferi ve araç trafiği olabiliyor. Bunun gibi etkiler zaman içerisinde kolaylıkla zeminin aşınmasına neden olabilmekte dir. Epoksi zemin kaplama örnekleri ve uygulamaları ile bunun gibi sorunların önüne kolaylıkla geçilebiliyor. Aynı zamanda fabrikalarda girilmemesi gereken ve tehlikeli olan bölgeleri belirmek için de epoksi boya uygulamaları rahatlıkla kullanılabilir. Bununla birlikte epoksi zemin kaplamalar kolay temizlendiği için depo gibi alanlarda hijyenik bir ortam sağlamak da mümkündür.

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (9) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (19)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (24) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (4)

seffaf-epoksi-zemin epoksi-boya seffaf-epoksi

 

Epoksi zemin kaplama örnekleri ve uygulamaları sadece dayanıklı olması ile değil , hijyenik bir alan sunması ile de oldukça tercih sebebidir. Okul, hastane ve laboratuvar gibi alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra elektrikli aletlerin yoğun olarak kullanıldığı fabrika ve çalışma alanlarında güvenlik açısından anti-statik epoksi zemin kaplama uygulamaları da kullanılmaktadır. Böylece iş yerinde kazaların önüne geçilebilmektedir.

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (21) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (18)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (3) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (1)

epoksi-zemin-seffaf

Tüm bu özelliklerine ek olarak epoksi zemin kaplama örnekleri ve uygulamaları estetik yapı ile de ön plana çıkmaktadır. Böylece ofislerin ve mağazalarda müşterileri etkilemek için kullanılmaktadır. Özellikle üç boyutlu epoksi zemin kaplamalar ile dikkatleri üzerinize çekmeniz çok kolay olacaktır.

Ev ve Yaşam Alanlarında Epoksi Zemin Uygulamaları

Epoksi zemin kaplama uygulamaları sadece iş merkezlerinde ve fabrikalarda kullanılmamaktadır. Geniş epoksi zemin kaplama çeşidi sayesinde evlerimizde estetik bir görünüm için tercih edilen zemin kaplamalar arasında almaktadır. İç dekorasyonunuz ile uyumlu bir renkte epoksi zemin kaplama uygulaması tercih edebilir ve evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Özellikle mutfak ve banyolar için üç boyutlu epoksi zemin kaplama ile deniz görselleri kullanılarak ferah bir ortam yaratabilmektedir. Bunun yanı sıra metalik epoksi boya çeşitleri de evlerin iç dekorasyonuna derinlik katmaktadır.

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (22) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (23)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (25) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (11)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (12) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (10)

metalik-epoksi

epoksi-kaplama-ornekleri epoksi-zemin

Ferah bir görünüm içinse şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamalarına başvurulmaktadır. Parlak yüzeyi ile ışığı evinizin her noktasına taşımaktadır. Böylece ferah ve iç rahatlatıcı bir oturma odasına sahip olabilirsiniz.

Zemin Kaplamada Kullanılan Epoksi Çeşitleri

  • Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama
  • Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Zemin Kaplama
  • Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama
  • Self-levelling Epoksi Zemin Kaplama
  • Anti-statik Epoksi Zemin Kaplama
  • Metalik Epoksi Boya
  • Epoksi Boya

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan epoksi çeşitleri ve uygulamalarını detaylı bir şekilde incelemek, yaptıracağınız zemin kaplama işlemleri hakkında isteklerinizi daha rahat anlamanıza yardımcı olacaktır.

Epoksi zemin kaplamalar oldukça geniş çeşide ve seçeneğe sahip olduğu için özellikle yaptıracağınız alana uygun epoksi çeşidini kullanmak o alanda daha güzel ve estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Evlerde kullanılan epoksi çeşitleri ile fabrika ve depolarda kullanılan epoksi çeşitleri birbirlerinden oldukça farklıdır. Doğru epoksi çeşidinin belirlenmesi zemin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (16) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (26)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (7) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (6)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (2) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (17)

ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (8) ev ve is yerlerinde epoksi zemin kaplama ornekleri (5)

3d-epoksi epoksi-kaplaama

Bu yazımızda sizlere ev ve iş yerlerinde uygulanan 40 epoksi zemin kaplama örneğini göstermeye çalıştık. Aklınızdaki sorular ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşarak uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

İlginizi çekebilir :

kapak

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın