Epoksi Zemin Uygulamaları Hangi Zeminlerde Tercih Edilmelidir ?

epoksi-zemin-uygulamalari-hangi-zeminlerde-tercih-edilmelidir

Birçok zemin üzerinde zaman içerisinde aşınma ve çeşitli sorunlar görülebilmektedir. Aynı zamanda inşaat işlemleri bittikten sonra beton zeminin bir uygulama ile hem dekorasyona uygun hem de kullanıma uygun bir hale getirilmesi zorunludur. İşte bu noktada epoksi zemin uygulamaları yardıma koşmaktadır. Epoksi zemin uygulamaları oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olmasının yanı sıra istenilen rengin de uygulanabilmesi ile iç dekorasyona büyük faydaları bulunmaktadır. Özellikle fabrika ve depo gibi alanlarda epoksi zemin uygulamaları yapılması zeminin dayanıklılığı için zorunlu bir işlemdir. Bu yazımızda sizlere epoksi zemin uygulamalarının hangi zeminlerde ve nasıl uygulanabilir olduğunu anlatmaya çalışacağız.

epoksiboyanedir12

Hangi Zeminde Hangi Epoksi Zemin Kullanılmalıdır ?

Bir zemin üzerine birçok farklı zemin kaplama uygulaması yapılabilmektedir. Bu noktada önemli olan zeminin ihtiyacını ve alandaki hangi işlemlerin yapıldığını incelemektir. Bu inceleme sırasında zeminin ne kadar sık kullanıldığı, bir gün içerisindeki insan veya araç trafiğinin yoğunluğu veya dekorasyonun nasıl tamamlanabileceği bakılmaktadır. Genel olarak epoksi zemin uygulamalarını gruplamak istersek;

  • Estetik görünüme sahip epoksi zeminler
  • Aşınmaya karşı dayanıklı epoksi zeminler

olarak ikiye ayırmak mümkündür. Bundan dolayı uygulama yapılacak olan zemin incelenirken bu iki grup arasından hangi gruba girdiğini belirlemek de önemlidir. Bu inceleme işlemleri için zeminde detaylı ve titiz bir keşif işlemi yapılması zorunludur. Zemin ile ilgili detaylı bilgiler alınırken, epoksi zemin uygulamaları ile en doğru kaplama işlemi yapılması için detaylı bir çalışma zorunludur.

epoksi-zemin-depo-zemini-gri-ve-beyaz-duvar otel-lobisi-epoksi-zemin-beyaz-kullanim-neon-isiklar-ile-birlikte

Epoksi zemin uygulamaları ilk olarak fabrika, depo ve geniş ticari alanlarda kullanılmaya başlamıştır. Bunun nedeni ise epoksi zeminlerin oldukça güçlü ve aşınmalara karşı aşırı dayanıklı olmasıdır. Epoksi zemin kullanımı fabrikalarda sürekli zemin tadilatı ve tamir işlemlerini azaltarak, masrafların azalmasına katkı sağlar. Aynı zamanda devam eden üretimler kesilmeden sorunsuz bir şekilde sürdürebilir. Epoksi zeminler sadece fabrika ve depolarda değil evlerimizde, mağazalarda, alışveriş merkezlerinde ve otellerde oldukça fazla kullanılmaktadır. Buna benzer alanlarda estetik epoksi zeminler ilgi çekici ve hoş bir görünüm sağladığı için oldukça fazla tercih edilmektedir.

epoksi-zemin-uygulaması-parlak-ve-gri

Epoksi Zemin Keşfi Nasıl Yapılmalıdır ?

Keşif sırasında zeminin özelliklerine göre hangi epoksi çeşitleri ve ne kadar epoksi zemin malzemesi kullanılacağı belirlenir. Böylece keşif sonrasında sizlere en sağlıklı epoksi zemin kaplama fiyat hesaplamasını sunabiliyoruz. Yine keşif sırasında eğer zeminde var ise çatlaklar ve sorunlar belirlenmelidir. Bunlara ek olarak tüm keşif sırasında epoksi zemin uygulaması için bir iş planı da oluşturulmalıdır. Oluşturulan iş planına işlemler boyunca sadık kalınması zorunludur. Eğer beklenmedik bir sorun ile karşılaşılır ise profesyonel ekibin anında etkili bir biçimde sorunun çözümünü gerçekleştirmesi de hayati bir öneme sahiptir.

epoksi-zemin-otel-girisi-parlak-ve-kare-desenli epoksi-zemin-ofis-halisi-ile-kullanim-ornegi

epoksi-zemin-metalik-epoksi-mutfak-kullanimi epoksi-zemin-ev-ici-kullanim-ornegi

epoksi-zemin-depo-koridor-gri-kaplama epoksi-zemin-otel-koridor-siyah-beyaz-agirlikli

Epoksi zemin uygulaması yapılacak zeminde keşif sırasında malzemelerin seçiminin doğru yapılması gereklidir. Kaliteli ve dayanıklı malzemeler ile yapılan epoksi zemin uygulamaları oldukça uzun süre boyunca sorunsuz kullanılabilmektedir. Böyle bir zemin kaplama işlemi için kesinlikle profesyonel ve tecrübeli ekipler ile çalışmanız gerekir. Profesyonel ekipler ile çalışmanın en büyük faydası uzun yıllar boyunca hiçbir sorun yaşamadan epoksi zemini kullanmaya olanak sağlayacaktır.

Bu yazımızda sizlere epoksi zemin uygulamalarının hangi zeminlerde kullanılabileceğini ve uygulanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular için ve epoksi zemin kaplama örnekleri için bizlere ulaşarak uzman ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın