Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri Nelerdir?

epoksi

Epoksi zemin kaplama, günümüzde fazlasıyla tercih edilen bir yapı malzemesidir. Oldukça farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilen epoksi zemin kaplamalar diğer kaplamalara göre özellik bakımından farklı bir noktadadır. Çeşit fazlalığının yanı sıra özellikleri ile hem dayanıklı hem de estetik görünüme sahip bir zemin elde edilebilmektedir. Herhangi bir zemin işlemi yaptırmadan önce epoksi zemin kaplama özelliklerini detaylı bir şekilde incelemek oldukça yararlı olacaktır. Bu yazımızda sizlere yardımcı olabilmek için epoksi zemin kaplama özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağız.

epoksiboyanedir12

Özellikle epoksi zeminler dışardan gelebilecek her türlü kimyasal çözücü ve fiziksel darbelere karşı dayanıklılık sağladığından, uzun yıllar boyunca kullanılabilme özelliği vardır. Bir epoksi zemin kaplamasının ömrü yaklaşık olarak 25 yıldır. Bu sayede tüketiciler bazında tasarruf sağlar.

Epoksi Zemin  Kaplama Özellikleri ve Avantajları Nelerdir ?

Zemin kaplama uygulamalarının birbirinden farklı bir çok avantajı ve özelliği bulunabilir. Bundan dolayı bir zemin kaplama işlemi yaptırılmadan önce kesinlikle alanda keşif yapılması önemlidir. Bu keşif sırasında zeminin ihtiyacı olan kaplama çeşidi belirlenir. Ardından kaplama işlemi için ne kadar malzemeye ihtiyaç olduğu saptanacaktır. Bu verilere göre bir iş planı oluşturularak, her adımın kontrollü ve planlı bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanacaktır. Zemin kaplama çeşitleri arasında en çok avantaja sahip olan epoksi zemin kaplamanın özelliklerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 • Suya, asite ve alkaliye karşı direnci çok iyidir.
 • Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
 • Yağ ve kimyasallara karşı dirençlidir.
 • Yüzeyi kir tutmaz ve kolay temizlenebilme özelliği
 • Yüzeyi kaymayan bir yapıdadır.
 • Kokusuz ve hijyeniktir.
 • Bakteri oluşmasını ve çoğalmasını engeller.
 • Kuvvetli yapıştırma gücünün olması.
 • Dekoratif uygulamalarda geniş bir renk yelpazesine sahiptir.
 • Estetik bir görünümü vardır.
 • Uzun ömürlüdür,
 • İzolasyon özelliği taşır.
 • Uygulama süresi kısadır.
 • Hızlı,etkin ve tasarrufludur.
 • Kaplanacak alanın çatlak ve kırık bölgelerini tamamen doldurur ve dümdüz bir alan oluşturur.
 • Uygulandığı alanlarda hoş, estetik ve güzel bir görünüm oluşmasını sağlar.(Özellikle şeffaf ve 3D epoksi kaplama modellerinde bunu görebiliriz.)

En yaygın olarak kullanılan epoksi grubu, epoksi zemin kaplama olarak kullanılan gruptur.

epoksi-zemin-ornekleri epoksi epoksi-zemin-kaplama-ev epoksi-zemin-kaplama-ev epoksi-zemin-kaplama-ev epoksi-zemin-kaplama-ev epoksi-zemin-kaplama-ofis epoksi-zeminlerucboyutluepoksibanyoornek ucboyutluzeminkaplamayunusornegi banyo-3d-kaplama-zemin-ornegi salon-zemini-3d-kaplama

Neden Zemin Kaplama İşlemleri Tercih Edilir ?

Gün içerisinde oldukça yoğun bir şekilde kullanılan zeminlerde ya da normal uygulamaların aksine farklı bir görünüm kazandırılmak istenen zeminlerde kaplama işlemleri tercih edilebilir. Özellikle fabrika ya da üretim tesislerinde beton zeminler oldukça kolay bir şekilde yıpranabilir ve zarar görebilir. Bundan dolayı üretimler aksar ve firmanın kazancı düşer. Aynı zamanda bu alanda zeminden dolayı yaşanacak bir iş kazasında ise kötü sonuçlar doğabilir. İşte bunun gibi nedenlerden ötürü zeminlerde farklı kaplama işlemlerine ihtiyaç duyulabilmektedir. Endüstriyel alanlarda genellikle epoksi zemin kaplama ya da poliüretan zemin kaplama işlemleri tercih edilirken, konutlarda ya da ofislerde 3D epoksi zemin kaplama ve PVC zemin kaplama işlemleri tercih edilmektedir.

Sizin için hazırladığımız epoksi zemin kaplama uygulama örnekleri videosu ile daha fazla örnek inceleyebilir ve zemin kaplama işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Keyifli izlemeler dileriz…

epoksi

Bütün bu özellikleri beraber düşündüğümüz de ileri ki yıllarda daha fazla tercih edilecektir. Bugün sizlere epoksi zemin kaplama özelliklerini anlattık. Daha fazlası için bizi takipte kalmayı unutmayın 🙂

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın