Epoksi Zemin Kaplama İşlemlerini Kimler Yapmalıdır ?

epoksi-zemin-kaplama-islemlerini-kimler-yapmalidir

Dekorasyon ve inşaat işlemlerinde titiz ve profesyonel bir şekilde çalışmanın hayati bir önemi vardır. İki açıdan incelenebilecek bu konuda hem müşteri açısından hem de çalışmayı yapan ekip açısından profesyonel çalışmanın yararlarını ve olumlu yönlerini bilmek oldukça önemlidir. En ufak tadilat işlemlerinde bile tecrübesiz ekipler ile çalışmanın bir çok zararı olacaktır. Bu işlemler sırasında geri dönülmez zararlar verilebilir ve istediğiniz zemine sahip olmanıza engel olabilmektedir. Bu yazımızda sizlere epoksi zemin kaplama işlemlerinin kimler tarafından yapılması gerektiği ve bu işlemlerin neden profesyonel ekipler tarafından yapılması gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

epoksiboyanedir12

Epoksi Zemin Kaplama İşlemleri Neden Titizlikle Yapılmalıdır ?

Zemin kaplama işlemleri dikkatli ve titiz bir şekilde yapılması gereken işlemlerin başında gelmektedir. Bunun en büyük nedeni ise yapılan işlemlerde geri dönülmesi ya da sonradan yapılan hataların düzeltilmesinin bir hayli zor ve maliyetli olmasıdır. Doğru bir epoksi zemin kaplama işlemi yapılabilmesi için zeminin detaylı bir şekilde incelenmesi ve analiz hayati önem taşır. İşlemin yapılacağı alandaki zemine göre yapılacak işlemlerin detayları da ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda yapılacak bu analiz sırasında ne kadar epoksi zemin kaplama malzemesi kullanılacağı ve buna bağlı olarak kaplama maliyetleri de belirlenebilmektedir.

Epoksi zemin kaplama işlemlerinin titizlikle yapılmasının bir diğer olumlu tarafı ise uzun süre boyunca dayanıklı kullanılabilmesidir. Doğru işlemler ile yapılan epoksi zemin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle fabrika ve depo gibi alanlarda yapılan epoksi zeminin ağır yüklere karşı dirençli olması önemlidir. Gün içerisindeki araç ve insan trafiğine karşı aşınmayan tozuma yapmayan ve yıpranmayan yüzeyler ile fabrikalar yıllar boyunca tadilat işlemine ihtiyaç duymayacaklardır.

Profesyonel Bir Zemin Kaplama Ekibi İşlemleri Nasıl Uygular ?

Epoksi zemin kaplama işlemlerinde planlı hareket edilmesi gerekir. Yapılan tüm işlemlerin plana uygun olması ortaya çıkan kaplamanın kalitesini arttıracaktır. Bununla birlikte işlemler sırasında küçük bir hata yapılsa bile bu ileride çok büyük problemlere yol açabilmektedir. İşlem sırasına uyulmaması, epoksi kaplama kalınlığının milimetrik yanlış hesaplanması gibi hatalar kısa süre içerisinde zeminde etkisi gösterecektir. Bu noktada profesyonel epoksi zemin kaplama ekipleri keşif sırasında yapılan tüm aşamalara sadık kalmalıdır. Eğer işlemlerin uygulanması sırasında beklenmeyen bir olay ile karşılaşılırsa, bu problemi en az zararla çözülmesi gerekir. Karşılaşılan problem hakkında müşteri bilgilendirilmeli ve çözüm yolu detaylı bir biçimde açıklanmalıdır. Böylece şeffaf ve kaliteli bir hizmet sunulmuş olacaktır.

Profesyonel epoksi ekipleri yaptıkları işlerin garantisini verebilmelidir. Epoksi zemin kaplama uygulamalarında zeminin garantisi doğru malzeme kullanımına, zeminin sertliğine ve ekibin tecrübesine göre değişmektedir. Zemin yeteri kadar uygun ise bir portakal kabuğu desenli epoksi zemin kaplama uygulaması en az 20 yıl boyunca sorunsuz kullanılmalıdır. Garanti süresi hakkında müşteri yapılacak keşif sırasında bilgilendirilmelidir.

epoksi-zemin-kaplama-islemleri-yapilirken

İlgili rehber içerik : Ev Zemin Kaplama Örnekleri 

Epoksi Kaplama İşlemleri Sırasında Zemine Hangi Uygulamalar Yapılır ?

Kaliteli ve dayanıklı bir epoksi zemin kaplama için tüm katların doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Bu noktada her epoksi çeşidinin farklı katları ve kalınlıkları olabilmektedir. Doğru epoksi çeşidi belirlendikten sonra bu çeşide göre işlem sırasında karar verilebilir. Ancak her kaplama işlemine başlamadan önce gerekli ise zemindeki tüm pürüzlerin veya kimyasal ürünlerin temizlenmesi gerekir. Temizleme işlemi bittikten sonra beton zemine direkt olarak şap atılır. Atılan şap, üst katlardaki uygulamaların düzgün bir yüzeye uygulanmasını sağlar. Daha sonrasında kalınlığa bağlı olarak astar katları atılır. Böylece zeminin sertliği bir hayli artmış olacaktır. Sonraki aşamada ise epoksi reçine kullanılarak en üst kattaki uygulamanın sabitlenmesi sağlanacaktır. Son kat uygulamada istediğiniz çeşidin gerektirdiği uygulama yapılarak istediğiniz epoksi zemin kaplama bitirilmiş olacaktır. Bu aşamalar temel olarak bir epoksi kaplama sırasında uygulanan ana işlemlerdir.

endustriyel-epoksi-zemin-kaplama-yapildiktan-sonra okul-epoksi-zemin-kaplama-depo-alan okul-epoksi-zemin-kaplama-islemleri-yapildiktan-sonrasi otel-girisi-lobi-epoksi-zemin-kaplama-ornegi

Bu yazımızda sizlere epoksi zemin kaplama uygulamalarının kimler tarafından yapılması gerektiğini ve uygulama sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgiler almak için bizlere ulaşarak uzman ekibimizden detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın