Epoksi Zemin Kaplama İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Epoksi-Zemin-Kaplama-İşlemleri-Sırasında-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler-Nelerdir1-1

Hayatımızın her alanında fark etmeden etkisini hissettiğimiz dekorasyon ve zemin kaplama uygulamaları büyük bir titizlik isteyen işlemlerdir. Uzman bir iç mimar ile çalışılması gereken bu işlemlerde yapılacak küçük hatalar büyük maliyetler çıkarabilmektedir. Özellikle epoksi zemin kaplama işlemlerinde profesyonel bir ekip ile çalışmanın fayda oldukça fazla olacaktır. Bu yazımızda sizlere epoksi zemin kaplama işlemleri sırasında dikkat edilmesi gerekenleri anlatmaya çalışacağız.

profesyonel epoksi zemin kaplama hizmeti

Keşif Yapılmadan İşlemlere Başlanmamalıdır

Tüm iç dekorasyon işlemlerinden önce alanda detaylı bir keşif yapılmalıdır. Bu keşfin amacı, zeminde ve duvarlarda nasıl bir işçilik uygulandığı hakkında bilgi almak için yapılmaktadır. Aynı zamanda kullanılacak olan malzemelerin miktarı ve yoğunluğu hesaplanmaktadır. Kaç kat epoksi kullanılacağı ise alanın kullanım sıklığına bağlı olmaktadır. Bu sırada epoksi zemin kaplama fiyatları açısından da kesin fiyatlar vermek mümkün olacaktır. Bununla birlikte alandaki ihtiyaca göre malzeme türü de rahatlıkla belirlenebilir. Endüstriyel alanlarda genellikle portakal desenli epoksi zemin kaplama uygulamaları tercih edilirken , mağaza ve alışveriş merkezi benzeri alanlarda metalik epoksi boya tercih edilmektedir. Alanında uzman ekibimiz bu keşif sırasında sizlerin ihtiyacını dinleyerek buna göre bir iş planı çıkarmaktadır.

Epoksi-Zemin-Kaplama-İşlemleri-Sırasında-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler-Nelerdir

Planlı, Tecrübeli ve Uzman Epoksi Zemin Kaplama Ekibi

Ekiplerimiz alanda yapılan keşfin ardından detaylı bir iş planı çıkardıktan sonra hızlı bir şekilde uygulamaya koyulmaktadır. Böylece kısa bir süre içerisinde epoksi zemin kaplama işlemleri bitirilmektedir. İlk olarak zeminin temizlenmesidir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu başka bir zemin uygulamasının olup olmadığıdır. Eğer var ise beton zemine ulaşana kadar zeminin temizlenmesi gereklidir. Böylece epoksi zemin kaplama uygulaması rahatlıkla zemine uygulanabilir. Uygulamalar sırasında iş planına sadık kalınması bir hayli önemlidir. Planlı bir şekilde yapılan epoksi zemin kaplamaları tam olarak istenileni vermekte ve aşınmaya karşı oldukça uzun süre dayanıklı bir yapıya sahip olmaktadır. Özellikle metalik epoksi boya uygulamaları diğer kaplamalara göre daha farklı bir uzmanlık istemektedir. Zemine verilen özel desen ile alanın derinliliği artarken , bir yandan da estetik ve sade bir görünüm sağlanabilmektedir.

Metalik-Epoksi-Boya-Nedir-ve-Neden-Tercih-Edilir6

İç Dekorasyona Uygun Zemin Kaplama Yapmak Faydalıdır

Zemin kaplamalar iç dekorasyonda görünmeyen kahramanlar gibidir. Bir dekorasyonu tamamlamak ve tam bir uyum sağlamak için zemin kaplama işlemlerine başvurulmaktadır. Duvar rengine, kullanılan eşyalara uygun bir biçimde doğru malzemeleri seçerek doğru bir epoksi zemin kaplama işlemi ortaya harika bir yaşam ortamı yaratabilmektedir. Bir başka örnek olarak , mağazaların girişlerinde ve ofislerin girişlerinde üç boyutlu epoksi zemin kaplama işlemleri uygulanarak firmanın logosu zemine yansıtılabilir. Böylece müşteri etkilemek oldukça kolaylaşmaktadır. Sıra dışı uygulamalar ile daha çok müşteriye ulaşabilir ve kolaylıkla mağaza satışlarını artırmak da mümkün olacaktır. Dekorasyonda renkleri doğru kullanmak insan psikolojisinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda kurumunuzun renklerini de müşterilerinize tanıtmanın bir yoludur.

Epoksi-Zemin-Kaplama-İşlemleri-Sırasında-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler-Nelerdir3 Epoksi-Zemin-Kaplama-İşlemleri-Sırasında-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler-Nelerdir2

Bu yazımızda sizlere epoksi zemin kaplama yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve dekorasyona uygun bir şekilde nasıl bir zemin kaplama işlemi yapılacağını anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular için ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşarak uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

 

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın