Epoksi Zemin Kaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

epoksi zemin kaplama

Epoksi zemin kaplama son yıllarda oldukça sık gerçekleşen bir yapı uygulamasıdır. Yapı sahipleri epoksi boya sayesinde zemin kaplama çalışmalarını tamamlar ve zeminlerini güzelleştirmeye, sağlamlaştırmaya çalışırlar. Epoksi boya ve yanında da kullanabileceğiniz birçok kimyasal reçine ile zeminleri güzelleştirmek artık çok daha kolay bir şekilde gerçekleşebiliyor. Bu sebeple zemin üzerinden düşünecek olursak ürünün pek çok avantajına rastlayabiliriz.

Epoksi zemin kaplama öncelikle şekle girebilen boya veya başka bir deyişle kimyasal reçineden oluşmaktadır. Bu tür kaplama ürünleri kolayca şekil değiştirebildiğinden istenilen tasarım zemine yansıtılabilir. Bunun için epoksi zemin kaplama sırasında istenilen logo, amblem veya slogan gibi birçok ifade zemine direkt olarak yansıtılabilir. İstenilen figürlerinde zemin içerisinde görüleceği bu kimyasal için kaplama sektöründe bir çığır açtığı rahatlıkla söylenebilir.

Türkiye’de güvenilir ve işini iyi yapabilen epoksi ustası bulabilmek biraz zordur. İşçiliği ve uygulaması oldukça farklı olan bu ürün için tecrübeli kişilerin bu tür çalışmaları yapması son derece önemlidir. Yapılan çalışmanın uzun yıllar zeminde kaldığı da düşünülecek olursa ne denli hassas davranılması gerektiği de gün yüzüne çıkabilir.

Epoksi Zemin Kaplama Yapımı

Epoksi zemin kaplama yapımı emek isteyen işlerden biridir. Ustalık becerisi olmanın dışında hassas davranılması gereken, titizlikle beraber işlerin halledilmesine yardımcı olan bir öğe konumunda yola devam edilen bir çalışmadır. Hele ki okul ve hastane gibi geniş yerler için uygulama yapabilmek mümkün oluyorsa, epoksi işi oldukça titizlik ister. Epoksi zemin kaplama yapımı her ustanın yapabileceği çalışmalardan biri değildir. Ustaların her biri ayrı ayrı özelliklere sahip bir şekilde çalışmalarını yürütürler. Zemin kaplama alanında da özelliklerin durumu son derece farklılaşır. Ücretsiz keşif yapılmasının nedeni de budur. Her ev her iş yeri farklı yapılarda olduğu için işi iyi bilen ustalar tarafından incelenmesi gereken çalışmaların başında gelmektedir.

Epoksi-Zemin-Kaplama-Hakkında-Bilmeniz-Gerekenler1

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir ?

Zemin kaplama uygulamaları arasında en çok çeşide sahip ve farklı malzemelere sahip olan epoksi zemin kaplamalardır. Renk çeşidinin yanı sıra yüzey çeşidi ile de bir çok alanda oldukça fazla kullanılmaktadır. Uygun fiyatı ve aşınmalara karşı dayanıklı olması ile de tercih sebebi olan portakal epoksi zemin kaplamalar fabrikalarda ve depolarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Eğer daha estetik bir zemin tercih etmek isterseniz şeffaf epoksi zemin kaplama ya da metalik epoksi boya ilk tercihlerinizden olmalıdır. Tüm bu çeşitlerin yanı sıra özel alanlar için üretilen kaplama çeşitleri de mevcuttur. Özellikle elektrikli aletlerin oldukça yoğun kullanıldığı bölgelerde güvenlik amacıyla kullanılması zorunlu Anti-statik epoksi zemin kaplamalar öne çıkmaktadır. Tüm bu çeşitler arasından sizin için en doğru kaplamayı belirlemek oldukça önemli olacaktır.

Epoksi-Zemin-Kaplama-Hakkında-Bilmeniz-Gerekenler

Epoksi Zemin Kaplama Nelerde Kullanılmalıdır ?

Zaman içerisinde yoğun trafiğe sahip zeminler aşınarak yapısında bozulmaya yol açabilmektedir. Bu noktada zeminde farklı bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Epoksi zemin kaplama uygulamaları tam olarak bu ihtiyaca yönelik üretilen özel bir kaplama türüdür. Epoksi zemin kaplama ilk olarak fabrika ve depo gibi alanlarda, yüksek dayanıklılığa ihtiyaç olan zeminlerde kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonrasında estetik bir hale getirilerek mağazalarda, alışveriş merkezlerinde hatta evlerimizde rahatlıkla kullanılmaya başlanmıştır. Bu kullanımlar ile birlikte epoksi zemin kaplama çeşitleri de artmıştır. İhtiyaca uygun bir şekilde bütün zeminlerde gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Epoksi-Zemin-Kaplama-Hakkında-Bilmeniz-Gerekenler3

Epoksi zemin kaplama uygulamalarının ana kullanım nedeni aşınmaya karşı aşırı dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Ancak bu uygulamaları alanında uzman ve tecrübeli bir epoksi zemin kaplama ustasının yapması önemlidir. İşlemler sırasında yapılacak en küçük bir hata zaman içerisinde büyük sorunlara dönüşebilmektedir. Bunun için yaptığımız keşif sırasında profesyonel ustalarımız ile zemini detaylı bir şekilde inceleyerek sizin için en iyi epoksi zemin kaplama uygulamasını yapıyoruz. Böylece yaptığımız kaliteli epoksi zemin kaplama ile uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde zemini kullanabileceksiniz.

Zeminim İçin En Uygun Epoksi Zemin Kaplamayı Nasıl Bulurum ?

Size en uygun zemin kaplama uygulamasını bulmak için alanda keşif yapılaması oldukça önemlidir. Keşif yapılamayacak ise en azından zeminin durumunu gösteren bir kaç fotoğraf ihtiyacınızı belirlemek için önemli olacaktır. Bu noktada Epoksi Baktım olarak sizlere Epoksi Seç modülümüz ile ihtiyacınız olan çeşidi kolayca buluyoruz. Böylece epoksi zemin kaplama yaptırmadan önce uygulamalar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Epoksi Zemin Kaplama Yapılırken Nasıl Malzemeler Kullanılmalıdır ?

Malzemeler epoksi zemin kaplama uygulamalarında en büyük rolü oynarlar. Kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılarak yapılan epoksi zemin kaplama uygulamaları oldukça uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Bununla birlikte kaplama yapacak olan ustanın da konuya hakim olması, malzemeler ve zemin hakkında bilgili olması büyük bir fark yaratacaktır. Epoksi zemin kaplama fiyatlarında düşük fiyat kalitesiz malzemeler anlamına gelmektedir. Kullanılacak malzemelerin kalitesi fiyatlara bir etkisi olduğu gibi zeminin durumunu ve kalitesini de belirlemektedir. Epoksi Baktım olarak müşterilerimizin kaliteli bir zemine sahip olması için profesyonel ustalarla çalışarak kaliteli malzemeleri tercih ediyoruz.

Epoksi-Zemin-Kaplama-Hakkında-Bilmeniz-Gerekenler6 Epoksi-Zemin-Kaplama-Hakkında-Bilmeniz-Gerekenler11 Epoksi-Zemin-Kaplama-Hakkında-Bilmeniz-Gerekenler5

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Nasıl Belirlenir ve Neler Dikkate Alınır ?

Zemin kaplama uygulamalarında cevabı en çok merak edilen soruların başında epoksi zemin kaplama fiyatları belirlenirken neler dikkate alınır sorusu gelmektedir. Bu konu ile ilgili profesyonel bir Epoksi Baktım ustası olan Eyüp Ustanın sözlerine yer vermemiz gerekir.

Epoksi-Zemin-Kaplama-Hakkında-Bilmeniz-Gerekenler14

” Epoksi zemin kaplama fiyatlarına en çok etki eden konu alanın metrekaresidir. Bunun nedeni zeminde ne kadar malzeme kullanılacak olmasıdır. Aynı zamanda zeminde kullanılacak olan epoksi çeşidi ve rengi de fiyatlara etki etmektedir. Biz Epoksi Baktım olarak daima kaliteli malzemeler ile çalışıyoruz. Böylece müşterilerimiz ilerleyen zamanlarda tekrar zemin onarım hizmetlerine para harcamak zorunda kalmıyor.”

Açık Alanlarda Epoksi Zemin Kaplama Tercih Edilebilir Mi ?

Bir diğer en çok merak edilen konu ise epoksi zemin kaplama uygulamalarının açık alanlarda veya otoparklarda tercih edilip edilmeyeceği ile ilgilidir. Genel olarak epoksi zemin kaplama uygulamalarını kapalı alanlarda görsek de, aşınmaya karşı ve suya karşı dayanıklılığı sayesinde açık alanlarda da rahatlıkla kullanılmaktadır. Bu noktada kapalı alanlarda yapılan uygulamalara göre daha farklı bir uygulama süreci bulunmaktadır. Daha sağlıklı kullanılabilmesi için açık alanlarda yapılan epoksi zemin kaplama uygulamalarında 2-3 kat astar uygulaması yapılmaktadır. Böylece zemindeki ıslak zemin ile üstteki ıslak zemin birbiri ile hiç bir şekilde temas etmemektedir. Aynı şekilde otopark zeminlerinde yüksek araç trafiği olduğundan dolayı, kalınlığı arttırmak ve epoksi zemin kaplama uygulamasını dayanıklı hale getirmek oldukça önemlidir.

Epoksi-Zemin-Kaplama-Hakkında-Bilmeniz-Gerekenler13 Epoksi-Zemin-Kaplama-Hakkında-Bilmeniz-Gerekenler12

Sizin için epoksi zemin kaplama hakkında hazırladığımız videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Epoksi zemin kaplama yaptırmadan önce örnekleri ve uygulamaları incelemeniz oldukça önemlidir. Böylece hayalinizdeki zemine sahip olmak için bir adım daha atmış olacaksınız.

Bu içeriğimizde size teknoloji tabanlı bir inşaat uygulaması olan epoksi zemin kaplama ile ilgili elimizden geldiğince bilgiler sunmaya çalıştık. Umarım sizin için faydalı  olmuştur. Zeminleri güzelleştiren bu uygulama ile tanışmak için siz de Epoksi Baktım ile iletişime geçebilirsiniz. Sitemizdeki keşif al formunu doldurarak ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler içinse uzman ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın