Epoksi Yapıştırıcı Nerelerde Kullanılır Fiyatları Nelerdir?

Epoksi Yapıştırıcı

Epoksi, kimyasal nitelikleri olan bir üründür. Yapı sektörünün birçok alanında direkt olarak karşımıza çıkmaktadır. Epoksi zemin kaplama, epoksi boya dışında da birçok alanda faaliyet göstermektedir. İşte epoksi yapıştırıcı da bu alanlardan biridir. Kullanım alanı bu denli geniş olan bu ürün için nitelikli olduğu ve yapıştırıcı dışında pek çok alan için doğrudan kullanıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yapıştırma özelliği güçlü olması sayesinde yapılara kolayca tutunabilen ve istenilen verimin alındığı da bu ölçüde rahatlıkla söylenebilir.

epoksiboyanedir12

Epoksi Yapıştırıcı Nerelerde Kullanılır?

Epoksi yapıştırıcının genel özelliği hızlı kuruması ve bunun yanında maddeyi sağlam bir şekilde yapıştırmasıdır. Bu yönü ile piyasadaki diğer benzerlerinden keskin bir biçimde ayrılmaktadır. Bu nedenle inşaat sektörü içerisinde mermer, cam, granit gibi malzemelerin yapıştırılmasında kullanılır. Aynı zamanda tekstil sektöründe de kullanılan bu ürün için nerelerde kullanılır konusunun geniş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kimyasal sanayinde de ürününün kullanımını görebiliriz. Epoksi yapıştırıcı ister zeminde isterseniz de tezgah ve kaplamalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu kullanımların yanı sıra en çok kullanılan alan zemin kaplama uygulamalarıdır. Epoksi zemin kaplama işlemleri sırasında zemin ile kaplama arasına kullanılarak oldukça dayanıklı bir zemin elde edilebilir.

Epoksi-Zemin-Kaplama-Ne-İçin-Kullanılmaktadır10 Epoksi-Zemin-Kaplama-Ne-İçin-Kullanılmaktadır2
Epoksi yapıştırıcı uygulandığı alanın ve zeminin kullanım süresini bir hayli arttırmaktadır. Aşınma oranının yüksek olduğu alanlarda özellikle endüstriyel zemin kaplama uygulamalarında ilk tercih edilen malzeme epoksi yapıştırıcıdır. Fiziki etkilere dayanıklığı yanı sıra kimyasal etkilere karşı da güçlü olması ile kimya sanayide de tercih edilmektedir.

Epoksi Yapıştırıcı Malzemeleri Neden Tercih Edilir ?

Yapıştırıcı malzemelerin arasında en güçlü ve uzun süre boyunca rahatlıkla kullanılabilen epoksi yapıştırıcı tüm yüzeylerde tercih edilebilir. Zemine ağır yük binen alanlarda ya da yoğun insan ve araç trafiğinin olduğu alanlarda en çok tercih edilen zemin kaplama malzemesidir. Epoksi zemin kaplama uygulamalarında, yüzey ile beton zemin arasındaki kuvveti güçlendirmek için kullanılmaktadır. Zemin uygulamalarının yanı sıra yatların yüzeylerinde, rüzgar tribünlerinin kanatlarında aşınmaya karşı dayanıklı yapısı sayesinde tercih sebebidir. Epoksi yapıştırıcılar ile uygulanan zemin kaplamalar oldukça uzun yıllar boyunca kullanılmaktadır. Ancak bu uygulamalar profesyonel ve işini titizlik ile yapan bir usta tarafından yapılmalıdır. Özellikle işlemler sırasında atlanacak küçük bir detay belli bir kullanım süresi sonrasında oldukça büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Epoksi yapıştırıcı malzemeleri yapı kimyasalları sektöründe aşınmaya müsait yüzeylerin sabitlenmesi ve dayanıklılığının artırılması için özel olarak üretilmektedir. Böylece epoksi yapıştırıcılar en çok tercih edilen ve yüzeylere en çok uyum sağlayan yapı malzemesi haline gelmiştir.

epoksi-yapistirici-nelerde-nasil-kullanilmalidir-ornek epoksi-yapistirici-ornekleri epoksi-yapistirici-kullanim-ornekleri-epoksi-masa

Epoksi Yapıştırıcı Çeşitleri Var Mıdır ?

Zemin kaplama malzemeleri oldukça geniş çeşitlere sahiptir. Metalik epoksi boya renk çeşitleri ve uygulama biçimleri ile en çok kullanım çeşidine sahip kaplamadır. Epoksi yapıştırıcılar genel olarak birbirlerine benzer bir yapıya sahiptir. Epoksi yapıştırıcı çeşitleri teknik olarak farklılık gösterse de, görünüş olarak bir farklılık bulunmaz. Zeminin ihtiyacına göre kullanılması gereken epoksi yapıştırıcı çeşidi ve miktarı da değişmektedir. Örnek olarak fayans zemin üzerine yapılacak olan epoksi zemin kaplamada kalın bir epoksi yapıştırıcı malzemesi kullanılmalıdır. Bu noktada zemin kaplama ustasının da konuya hakim olarak titizlikle çalışması ve iş planına sadık kalması ortaya çıkacak olan zemin kalitesini belirleyecektir.

Epoksi Yapıştırıcı Kullanırken Neye Dikkat Edilmelidir ?

Epoksi zemin kaplama işlemlerinin ana malzemesi olan epoksi yapıştırıcıları zemine uygularken oldukça titiz bir çalışma yapılmalıdır. İş planına bağlı kalarak uygulamanın başında zeminin temizlenmesi önemlidir. Beton zemin üzerinde farklı uygulamalar var ise bu uygulamalar dikkatli bir şekilde kazınmalıdır. Daha sonrasında epoksi yapıştırıcı beton zemin ile kaplama arasına uygulanmaktadır. Böylece zeminin dayanıklılığı arttırılmaktadır. Alanın kullanım durumuna göre 2 kat veya 3 kat epoksi zemin kaplama uygulaması yapılabilmektedir. Her kullanıma uygun bir epoksi zemin kaplama çeşidi bulmak oldukça kolaydır. Otopark zemin kaplama işlemlerinde , laboratuvar zemin kaplama işlemlerinde ve mağazalar için metalik epoksi boya ve üç boyutlu epoksi zemin kaplama en çok tercih edilen çeşitler arasındadır.

epoksi-zeminde-epoksi-yapistirici-kullanimi epoksi-yapistirici-zemin-kaplama-ornegi

Epoksi Yapıştırıcı Uygulamalarını Kimler Yapabilir ?

Zemin kaplama işlemlerinin titiz ve profesyonel bir şekilde yapılması en önemli konulardan birisidir. Yapılacak uygulama öncesinde alanda keşif yapılması ve bu keşif sonucunda iş planı çıkarılması yapılması gereken ilk adımdır. Daha sonrasında bu iş planı üzerinde küçük iyileştirmeler yapılabilir. Tabi ki bu noktada zemin kaplama ustasının müşterilerin isteğini dinlemesi ve buna uygun çözümler üretmesi gereklidir. Keşif sırasında yapılan iş planı belirlenirken hangi malzemelerin ne kadar kullanılacağı da hesaplanmalıdır. Özellikle epoksi yapıştırıcı malzemesinin ne kadar kullanılacağı önemlidir. Kullanılması gerekenden ne az ne de çok kullanılmalıdır. Bu konu zeminin sağlıklı bir şekilde kaplamayı tutması ve yapışması için dikkat edilmesi gereken bir uygulamadır. Bununla birlikte bu keşif sırasında epoksi yapıştırıcı fiyatları hakkında ustanın müşteriyi bilgilendirmeyi de unutmamalıdır.

epoksi-yapistirici-epoksi-masa-ornegi

Yapıştırıcı Özellikleri Neler Olmalıdır ?

Sağlıklı bir zemine veya yüzeye sahip olmanız için kullanılacak olan ana malzeme epoksi yapıştırıcı bir takım özellikleri içermesi gereklidir. Bu epoksi yapıştırıcı özellikleri şöyledir ;

  • Zemin ve kaplama arasında dayanıklılığı arttırmak
  • Zeminin uzun süre aşınmasını engellemek
  • Yoğun insan ya da araç trafiğine dayanmak
  • Kimyasal etkilere karşı direnci yükseltmek

Epoksi Yapıştırıcı Fiyatları

Epoksi yapıştırıcı fiyatları 10 lira ile 30 lira arasında değişmektedir. Fiyatların doğru şekilde uygulanabilir olması, yapıştırıcı özelliklerinin iyi olması ve devam edebilmesi için bu çalışmaların yerli yerinde yapılması şarttır. Elbette kalite fark edecektir, fakat burada kullanan kişilerin deneyimlerinin alınması en doğru yöntem olabilir. Alanda yapılacak olan keşif ile birlikte daha net fiyatlar verilebilmektedir. Aynı zamanda keşif sırasında iş planlaması yapılarak ne kadar epoksi yapıştırıcı malzemesi kullanılacağı da belirlenmektedir. Bununla birlikte profesyonel epoksi zemin kaplama ekibimiz titizlikle çalışırken yapılan iş planına da sadık kalmaktadır. Böylece ortaya sorunsuz bir zemin kaplama işlemi çıkmaktadır.

Epoksi Yapıştırıcı nedir

Bu içeriğimizde size epoksi yapıştırıcı ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Fiyatları ve nerelerde kullanıldığı ile ilgili de elimizden geldiğince aktarımlarda bulunduk. Sizler için değerli olan bu ürünü açıkladık. Aklınızdaki sorular için ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın