Epoksi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir ? | Cevabı En Çok Merak Edilen Sorular

Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular

Epoksi Baktım olarak sizlere en çok merak edilen soruları cevaplama için bir seri içerik üretimi yapacağız. Bu içeriklerde merak ettiğiniz soruları ve detaylı cevapları bulabilirsiniz. İlk başta epoksi nedir sorusunun cevabını vermek oldukça önemlidir. Zemin kaplama çeşitleri içerisinde farklı bir yere sahip olan epoksi zemin kaplama uygulamaları bir çok çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır. Bu içeriğimizde sizlere epoksi nedir sorusunun cevabını detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız.

Epoksi Nedir ?

Epoksi, likit olarak uygulanan ve kuruduktan sonra suya, asitlere ve alkaliye dirençli bir madde haline gelen zaman içerisinde bu direncini yitirmeyen, kolay temizlenen, mukavemeti yüksek bir kimyasaldır. Bir çok zemin kaplama uygulamasında ana madde olarak kullanılmaktadır. Zemin kaplama uygulamalarının yanı sıra bir çok endüstriyel alanda güçlü bir yapıştırıcı olarak kullanılmaktadır. İhtiyaca göre bir çok epoksi zemin kaplama çeşidini bulmak mümkündür.

Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular1-1

Epoksi maddesinin genel bir tanımını yaptıktan sonra artık hangi alanlarda kullanıldığını ve ne işe yaradığına değinebiliriz. Dediğimiz gibi epoksi, zemin kaplama uygulamalarında oldukça fazla tercih edilen bir yapıştırıcıdır. Temel işlevi yüksek kuvvetli bir yapıştırıcı olmasıdır. Ancak zaman içerisinde teknolojinin gelişimi ile zemin kaplama işlemlerinde farklı uygulamalar ile kullanıma uygun hale getirilmiştir. Oldukça fazla kullanım alanına sahip olan epoksi zemin kaplama ihtiyaçlara göre uygulanmaktadır.

Loading

Epoksi Çeşitleri Nelerdir ?

Epoksi bir çok alanda rahatlıkla kullanılabilen bir kimyasal maddedir. Endüstriyel alanlardan, evlerimize ya da rüzgar tribünü gibi zorlu koşullarda epoksi malzemelerine başvurulmaktadır. Epoksi sahip olduğu avantajlar ile bir çok çeşide ve kullanım alanına sahiptir. Epoksi Baktım olarak sizlere zemin kaplama alanında kullanılan epoksi çeşitleri ve zemin kaplama çeşitlerini listeledik.

  • Epoksi Reçine
  • Epoksi Boya
  • Metalik Epoksi Boya
  • Self-Levelling Epoksi
  • Komponentli Epoksi
  • Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama
  • Portakal Desenli Epoksi Zemin Kaplama
  • Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama
  • Anti-Statik Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi çeşitleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Böylece her çeşidin kullanıldığı farklı bir alan bulunmaktadır. Epoksi zemin kaplama uygulamaları birbirinden daha rahat bir şekilde ayrılabilmesi için genellikle zemin kaplamanın özelliğine göre sınıflandırılır.

Estetik Görünüm Amacıyla Kullanılan Epoksi Zemin Kaplamalar

Epoksi nedir sorusunun doğru bir şekilde cevaplanması için öncelikle kullanıldığı alanlar ve çeşitlerini bahsetmekte fayda vardır. İç dekorasyonda bir tasarımı tamamlayan en önemli unsur zeminlerdir. Duvarlarda kullanılan renkler ile zeminin uyumlu bir yapıya sahip olması oldukça etkileyici bir görünüm kazanmaktadır. Bu noktada epoksi zemin kaplama uygulamaları iç dekorasyonda oldukça farklı bir görünüm elde etmek için kullanılabilen bir uygulamadır. Hareketli ve renkli bir zemine sahip olmak isteyenler için epoksi boya uygulaması yapılarak, istenilen tüm renkleri zemine uygulamak oldukça etkileyici görünecektir. Belli bir görseli zemine yansıtmak ve üç boyutlu görünmesini isteyenler içinse üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamaları tam istenileni verecektir.

Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular13 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular12 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular11 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular6 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular5 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular15

Epoksi zemin kaplama uygulamaları sadece iç dekorasyonda değil, mağaza ve ofislerde de sıkça karşımıza çıkmaktadır. Ofislerin karşılama bölümlerinde, firmanın logosu zemine işlenerek müşterilere etkileyici bir karşılama yapılabilmektedir. Aynı zamanda alışveriş merkezlerinde daha çok müşteriyi mağazaya çekmek içinde zeminde üç boyutu uygulamalar tercih edilebilir.

Epoksi Aşınmaya Karşı Dayanıklı Yapıya Sahiptir

Epoksi nedir ve nerelerde kullanılır denildiğinde aslında ilk akla gelen alanlar endüstiyel işletmelerdir. Bu işletmeler ve fabrikalarda gün içerisinde oldukça yüksek bir kuvvet zemine uygulanmaktadır. Bundan dolayı zeminler kolaylıkla aşınmakta ve eskimektedir. Aşınan bir zeminin ürünlere, çalışanlara ve araçlara zarar vermemesi için kısa süre içerisinde tamir edilmesi önemlidir. Ancak epoksi zemin kaplama uygulamaları ile oldukça uzun süre boyunca zemin sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Epoksi nedir sorusunda verdiğimiz cevap tam olarak da bu işletmelerde oldukça fazla işe yaramaktadır. Dayanıklı ve uzun süre boyunca sorunsuz kullanılabilen zeminler için ilk tercih edilen uygulama granüllü epoksi zemin kaplamalarıdır.

Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular14 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular2 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular3 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular4 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular8 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular9

Fabrika ve depolar dışında otopark ve açık alanlarda da dayanıklı yüzeyi sayesinde epoksi zemin kaplama tercih edilmektedir. Epoksi çeşitleri arasında en çok aşınmaya karşı dayanıklı olan portakal kabuğu desenli epoksi yaptırılır. Bununla birlikte kaymaz bir yüzeye sahip olması ile de güvenli bir zemin sağlanmaktadır. Bir diğer epoksi zemin kaplama çeşidi olan anti-statik epoksi zemin kaplama ise, yüksek elektrik kullanan aletlerin olduğu üretim merkezlerinde zorunlu olarak kullanılması gereken bir uygulamadır. Anti-statik epoksi zemin kaplamanın en büyük özelliği elektriği doğrudan toprağa iletebilmesidir. Böylece üretim merkezlerinde yaşanabilecek kazalardan kaçınılabilir.

Hijyenik ve Sağlıklı Bir Zemine Sahip Olabilirsiniz

Epoksi nedir sorusu sorulduğunda cevap olarak hijyenik bir yapıya sahip olduğunun bahsedilmesi de önemlidir. Özellikle hastane, okul ve laboratuvar gibi alanlarda özel bir zemin kaplama uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Epoksi zemin kaplama uygulamaları kolay temizlenebilme ve anti-bakteriyel yapıya sahip olması ile bu alanlarda da ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Hastanelerin ameliyat bölümlerinde ve okullarda gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir.

Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular7 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular10

Epoksi Uygulamaları İle İş Kazalarından Kaçının

Fabrika ve depo benzeri ortamlarda zeminlerin çabuk bozulmasından ya da kalitesiz olmasından ötürü bir çok kaza yaşanabilmektedir. Böyle kazaların önüne geçilebilmesi için zeminlerin dayanıklı bir malzeme ile profesyonel ekipler tarafından kaplanması gereklidir. Epoksi nedir sorusunun cevabında sadece malzemenin özelliklerine değil sağladığı yararlara da bakmak gereklidir. Bu noktada epoksi uygulamaları bu konuda en çok tercih edilen zemin kaplama malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise epoksi zemin kaplamaların kaymaz ve oldukça dayanıklı bir yüzeye sahip olmasıdır. Aynı zamanda kimyasallar karşı dayanıklı olması ile de tüm üretim merkezlerinde güvenle kullanılabilir.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi nedir ve nerelerde kullanılır konulu bir video hazırladık. Keyifle izlemeniz dileğiyle…

İlginizi Çekebilecek Yazılar :

Epoksi Çeşitleri Nelerdir ? En İyi Epoksi Çeşidi Nasıl Seçilir ?

7 Maddade Epoksi Zemin Yaptırmanın Faydaları

Şeffaf Epoksi Kullanmanın Faydaları Nelerdir ?

Portakal Desenli Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Tercih Edilir ?

Bu içeriğimizde en çok sorulan sorulardan biri olan epoksi nedir sorusunun cevabını sizler ile paylaşmaya çalıştık. Aklınızda bulunan sorular ya da epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşarak uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın