Epoksi Masa Nasıl Yapılır ? Epoksi Masa Özellikleri

epoksimasanasilyapilirozelliklerinelerdir

Evimizde ya da ofisimizde kullandığımız mobilyalar iç dekorasyona oldukça büyük etkisi bulunmaktadır. Duvar boyası rengi ile ya da zemindeki uygulamanın renkleri ile uyumlu bir mobilya kullanımı ile ortaya harika dekorasyonlar çıkabilmektedir. Özellikle ceviz ağacından yapılan şık mobilyalar hem ofislerde hem de evlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Son zamanlarda ise epoksi malzemeler ile doldurularak yapılan epoksi masalar bir hayli popüler oldu. Ancak epoksi masa yapımı zahmetli ve oldukça dikkatli bir şekilde tecrübeli ustalar ve marangozlar tarafından yapılmalıdır. Bu yazımızda sizlere epoksi masa nasıl yapılır sorusunun yanıtını ve kısaca epoksi masa özelliklerinden bahsetmeye çalışacağız.

ozeleposimasayaptirmak

Epoksi Masa Nedir ?

Epoksi masa, özel ağaçların uygun parçaları bir araya getirilmesinin ardından oyuklarına ya da boşluklarının epoksi malzmeleri ile doldurulmasından elde edilmektedir. Epoksi masa yapımında ceviz ağacı, meşe ağacı ya da rustik çam ağacı kullanılabilir. Oldukça estetik bir görünüme sahip olan epoksi masayı ofisinizde ya da evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Epoksi Masa Yapım Aşamaları Nelerdir ?

Özel olarak yapılan epoksi masalar için her birinde farklı ağaç oyukları ve parçaları kullanılmaktadır. Bundan dolayı yapılan tüm epoksi masalar tamamiyle biribirinden farklı bir görünüme sahip olacaktır. Ancak belirli modeller ya da renkler kullanılarak hayalinizdeki epoksi masanın aynısının yapılabilmesi için epoksi masa örneklerini incelemeniz oldukça önemlidir. Gördüğünüz örneklerdeki uygulamaları ekiplere aktararak tam olarak istediğiniz gibi bir epoksi masaya sahip olabilirsiniz. Epoksi masa yapımının ilk aşaması olarak yapılacak masanın modeli belirlenmelidir. Böylece diğer aşamalarda atılacak olan adımlar belirlenebilir.

 • Yapılacak Epoksi Masanın Modeli Belirlenir

İlk aşamada nasıl bir epoksi masa modeli uygulanacağı belirlenir. Böylece bir sonraki aşamalarda yapılacak işlemler buna göre belirlenecektir. Epoksi masaların çeşitleri kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Renkli epoksi boya, metalik epoksi boya, şeffaf epoksi boya gibi malzemelerin yanı sıra masanın ağaç türü de oldukça önemlidir. Epoksi masa modelleri arasında nehir masa adı verilen ve masanın tam ortasındaki boşluğa renkli epoksi doldurulması ile yapılmaktadır.
epoksimasamodelbelirlemeasamasi epoksimasamodelibelirlenir

 • Epoksi Masa İçin Ağaç Türü Seçilir

Epoksi masa yapımı için genellikle ceviz ağacının kullanılmasının yanı sıra, çam ağacı da tercih edilen ağaç türleridir. Masayı kullanacağınız alanın dekorasyon tasarımı ile uyumu yakalayabilmeniz için kullanılacak ağaç türünün uyumlu olması oldukça önemlidir. Her ağaç tipinin farklı bir görünümü vardır.
epoksimasaicinagacsecimi epoksimasaagacisecmi

 • İstenilen Modele Uygun Kesim İşlemleri Tamamlanır

Hayalinizdeki epoksi masaya sahip olabilmeniz için masanın tüm kıvrımları ve oyukları tekrar işlenmelidir. Bu kesimin amacı hem modele uygun bir kalıp çıkarmak hem de epoksi ile doldurulacak olan alanların düzeltimesidir.
epoksimasamodelineuygunkesim epoksimasaicinkesimislemleri

 • Epoksi Malzemeler Doldurulur

Epoksi masa yapımı sırasında en çok dikkatli olunması gereken aşama bu aşamadır. Bu noktada yapılacak küçük bir hata ileride büyük sorunlara yol açabilmektedir. Epoksi boya dökülürken doğru yoğunluğun sağlanması gerekir. Eğer doğru yoğunluk tutturulmaz ise kullanılan epoksi malzemesinin kuruma süresi uzayacaktır. Bunun gibi sorunlar ile karşılaşmamak için tüm malzeme ölçülerinin doğru bir şekilde hesaplanması gereklidir. Tüm hesaplamalar doğru ise epoksi malzemeler ile masadaki oyuklar ve boşluklar doldurulmaya başlanır. İstenilen renge göre çeşitli karışımlar uygulanabilir.
epoksimalzemesidoldurulur

 • Epoksi Masa Yüzeyi Düzeltilir

Kullanılan malzemeler kuruduktan sonra yüzeyindeki çeşitli pürüzler düzeltilmelidir. Aynı zamanda en son aşamada cilalama işlemi yapılarak, epoksi masa parlak ve etkileyici bir görünüm kazanır. Böylece hayalinizdeki epoksi masanın tüm yapım aşamaları tamamlanmış olacaktır.
epoksimasayuzeyiduzeltilir epoksimasayuzeyi

Tüm epoksi masa yapım aşamalarının sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için tecrübeli ve uzman ekipler çalışmalıdır. Karşılaşılan bir sorunu hızlı ve etkili bir şekilde çözebilecek ekipler ile hayal ettiğiniz epoksi masaya sahip olmak oldukça kolaydır.

Epoksi Masa Özellikleri Nelerdir ?

İç dekorasyona farklı bir görünüm kazandıran epoksi masalar sadece görünümü ile değil, dayanıklı olması ile de öne çıkmaktadır. Normal bir ceviz ağacının yanı sıra yapımında kullanılan epoksi malzemesinden dolayı, oldukça uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Epoksi masaların temel malzemesi olan epoksi, aslında bir zemin kaplama malzemesidir. Oldukça güçlü bir yapıştırı olan bu madde, masanın yapısını güçlendirmektedir.

Normal bir masaya uygulamak istediğiniz renk çalışmalarını rahatlıkla epoksi kaplama malzemeleri yardımı ile yapabilirsiniz. Normal bir masanın boyası kısa süre içerisinde çıkarken, epoksi boya malzemeleri en az 5 yıl boyunca parlaklığını kaybetmeyecektir.

Epoksi masa özellikleri :

 • Uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanıma sahiptir.
 • Tüm fiziksel ve kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır.
 • İstenilen tüm renkler uygulanabilir.
 • Farklı ve estetik görünümü ile oldukça ilgi çekicidir.
 • Evinize ya da ofisinize değer katacaktır.
 • Özel üretim ve el yapımıdır.

Dilerseniz daha fazla bilgi almak sizin özel hazırladığımız için epoksi masa nasıl yapılır ? Videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Epoksi Masa Yapımı Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Bu yazımızda sizlere epoksi masa nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını ve epoksi masa özelliklerini kısaca aktarmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular için sitemizdeki uzmana sor bölümünü kullanabilir ya da epoksi masa fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi rahatlıkla ekibimize iletebilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın