Epoksi Kaplama Uygulamaları Nelere Yapılabilir ?

Epoksi-Kaplama-Uygulamaları-Nelere-Yapılabilir9

Yaşam alanlarımızda ya da çevremizde darbelere ya da hasarlara karşı korumak istediğimiz eşyalar ya da zeminler olabilmekte. Bu eşyalar ve zeminler için özel olarak geliştirilen bir çok çözüm bulunmaktadır. Özellikle teknolojinin gelişimi ile birlikte tüm ihtiyaçlara cevap verebilen ve fabrikalardan evlerimze kadar giren epoksi kaplama uygulamaları en güvenilir koruma malzemesidir. Bu yazımızda sizlere epoksi kaplama uygulamalarının nerelerde ve nasıl kullanıldığını anlatmaya çalışacağız.

Sizin İçin Değerli Olanı Korumak İçin Epoksi Kaplama Uygulamak

Epoksi kaplama uygulamaları yüksek mukavemet özelliği ile hem zeminlerde hem de eşyalar üzerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. İnşaat sektörünün yanı sıra yatlarda ve rüzgar tribünlerinde dayanıklı yapısı sayesinde tercih edilmektedir. Sadece endüstride değil evlerimizde de üç boyutlu epoksi zemin kaplamalar yer almaktadır. Bunun yanı sıra ofislerde ve mağazalarda ise metalik epoksi boya ile de karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu kullanım tarzına ek olarak masa, halı vb. eşyaların uzun süre boyunca saklanabilmesine olanak sağlaması ile sizin için değerli olanı koruyabilmektedir.

Epoksi-Kaplama-Uygulamaları-Nelere-Yapılabilir9

Tüm Zeminlerde Hijyenik ve Estetik Yapıya Sahip Olabilirsiniz

Epoksi kaplama uygulamaları istenilen tüm zeminlerde temizleme işlemi yapıldıktan sonra rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ancak epoksi kaplama işlemini alanında uzman ve tecrübeli ustaların yapması hayati bir öneme sahiptir. Epoksi kaplama uygulaması sırasında yapılacak en küçük bir hata ileride büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bunun gibi sorunların önüne geçilebilmesi için epoksi kaplama ustalarının iş planlaması yapması gereklidir. Yapılan iş planına uygun işlemler ile estetik ve aşınmaya karşı dayanıklı epoksi kaplamalara sahip olabilirsiniz. Ancak profesyonel ve alanında uzman ustaların da kullanacakları eposi kaplama malzemelerinin kaliteli ve dayanıklı olması zorunludur. Epoksi kaplamanın aşınmaya karşı dayanıklı yapısı kalitesine bağlıdır.

Epoksi-Kaplama-Uygulamaları-Nelere-Yapılabilir5      Epoksi-Kaplama-Uygulamaları-Nelere-Yapılabilir8

Epoksi Kaplama Yapılacak Alanın İşlemlerden Önce İncelenmesi

Herhangi bir inşaat tadilat yada tamir işleminde asla keşif yapılmadan kesin bir fiyat verilmemesi gereklidir. Bunun nedeni ise alanın görülmesi ve varsa eğer çeşitli sorunların tespit edilmesi önemlidir. Gözden kaçacak küçük problemler ileride çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu noktada keşif yapılırken aynı zamanda epoksi kaplama fiyatları da belirlenerek müşteriye doğru bir şekilde iletilmelidir. Epoksi zemin kaplama fiyatları alanın büyüklüğüne de bağlı olarak, ne kadar malzeme kullanılacağına göre değişebilmektedir. Aynı şekilde her zeminin ihtiyacı farklıdır. Bundan dolayı kaplama işleminde kullanılacak olan epoksi kaplama çeşidi de ihtiyaca göre önceden belirlenmelidir. Böylece tam olarak istediğiniz zemine ya da yüzeye sahip olabilirsiniz.

Çeşitli Epoksi Kaplama Uygulamaları

Epoksi kaplama uygulamaları geniş çeşidi ile çok fazla ihtiyaca cevap verebilmektedir. Epoksi kaplama çeşitleri arasında en çok tercih edilen, şeffaf epoksi kaplama uygulamalarıdır. Yüzeyi parlak ve şeffaf bir biçime getirerek estetik bir görünüm kazandıran şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamaları aşınmaya karşı aşırı dayanıklıdır.

Diğer bir kaplama çeşidi ise genellikle estetik görünümü ve alana verdiği derinlik açısıdan metalik epoksi kaplama uygulamalarıdır. Metalik epoksi sadece zeminde değil, ahşap masalarda farklı bir estetik açı yaratmak amacıyla da tercih edilmektedir. Metalik epoksi uygulamasının profesyonel bir usta tarafından yapılması çok önemlidir. Zemine verilen desen ustanın ellerinden çıkmaktadır ve her metalik epoksi zemin kaplama kendine özel bir desene sahip olur.

Epoksi-Kaplama-Uygulamaları-Nelere-Yapılabilir3   Epoksi-Kaplama-Uygulamaları-Nelere-Yapılabilir2

Epoksi kaplama uygulamaları arasında en sıra dışı ve farklı bir konuma sahip olan üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamalarıdır. Bu kaplama türü her alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Özellikle otel havuzlarının zeminlerinde üç boyutlu görseller kullanılarak çekici ve estetik bir hale getirilir. Aynı zamanda hijyenik yapıya sahip olduğundan dolayı tüm hijyen gerektiren alanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Üç boyutlu epoksi zemin kaplama yapılırken istediğiniz her türlü görseli zemine işleyebilirsiniz. Bundan dolayı ofislerin ve mağazaların en çok tercih ettiği kaplamaların başında gelmektedir. Böylece müşteriler veya misafirler kolaylıkla etkilenebilmektedir.

Epoksi-Kaplama-Uygulamaları-Nelere-Yapılabilir10   Epoksi-Kaplama-Uygulamaları-Nelere-Yapılabilir

Bu yazımızda sizlere epoksi kaplama uygulamaları nerelere uygulanır sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Aklınızdaki sorular ve üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için sitemizdeki keşif al formunu doldurabilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın