Epoksi Çeşitleri Nelerdir ? En İyi Epoksi Çeşidi Nasıl Seçilir ?

Zemin kaplama uygulamaları alanın ihtiyacına göre düzenlenmeli ve yenilenmelidir. Özellikle zemin kaplama işlemleri yapılacak bir zeminin durumu detaylı bir şekilde incelenmelidir. Böylece hangi zemin kaplama çeşidinin kullanılacağı rahatlıkla belirlenebilir. Bunun için işlemler öncesinde alanda keşif çalışmaları yapılmalıdır. Yapılacak keşif çalışması ile zeminin ihtiyacı olduğu epoksi çeşidi ya da uygulaması rahatlıkla tespit edilebilir. Bu yazımızda sizlere epoksi çeşitleri nelerdir ve hangi zeminde hangi epoksi çeşidi kullanılmalıdır sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız.

epoksiboyanedir12

Zemin Kaplamada Kullanılan Epoksi Çeşitleri

  • Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama
  • Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Zemin Kaplama
  • Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama
  • Self-levelling Epoksi Zemin Kaplama
  • Anti-statik Epoksi Zemin Kaplama
  • Metalik Epoksi Boya
  • Epoksi Boya

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan epoksi çeşitleri ve uygulamalarını detaylı bir şekilde incelemek, yaptıracağınız zemin kaplama işlemleri hakkında isteklerinizi daha rahat anlamanıza yardımcı olacaktır. Epoksi Baktım olarak sizlere önce açıklamaları ve daha sonra özellikleri ile tüm epoksi çeşitlerini sunuyoruz.

En İyi Epoksi Çeşidi Nasıl Seçilmelidir ?

Epoksi zemin kaplamalar oldukça geniş çeşide ve seçeneğe sahiptir. Evlerde kullanılan epoksi çeşitleri ile fabrika ve depolarda kullanılan epoksi çeşitleri birbirlerinden oldukça farklıdır. Doğru epoksi çeşidinin belirlenmesi zemin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Örneğin bir fabrikada estetik görünüme sahip metalik epoksi boya uygulamaları tercih edilirse, zemine uygulanan kuvvetlere dayanamaz ve çok kısa süre içerisinde zeminde bozulmalar meydana gelebilir. Böyle sorunlar ile karşılaşılmaması için kaplama işlemlerinden önce zeminde detaylı keşif çalışmaları yapılmalıdır. Aynı zamanda bu keşif sırasında istediğiniz özellikleri kaplama ekibine rahatlıkla aktarabilirsiniz.

Ancak epoksi zemin kaplama yaptırmadan önce araştırma yapmanız da sürece hakim olmanız için önemlidir. İnternet üzerinden epoksi çeşitleri hakkında detaylı araştırmalar yapabilirsiniz. Böylece anlaşacağınız epoksi zemin kaplama ekibi ile daha rahat bir şekilde iletişim kurabilir ve zemin ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde anlatabilirsiniz.

Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama

Estetik ve dayanıklı epoksi kaplama kategorisinde değelendirilen şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamaları, evlerde, tanıtım ofislerinde, mağazalarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Şeffaf epoksi zemin kaplama işlemleri profesyonel ve tecrübeli ekipler tarafından yapılmalıdır. Epoksi çeşitleri arasında en çok tercih edilen çeşittir. 2 kat astar uygulamasının ardından beyaz renkli epoksi kaplama malzemesi ile kaplanır. En üst katmanda ise şeffaf epoksi kaplama yapılarak parlak ve estetik bir görünüm elde edilebilir. Şeffaf epoksi zemin kaplama örneklerini inceleyerek daha sağlıklı bir fikriniz olabilir.

Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri ve Örnekleri

oturmaodasiseffafepoksicesitornek  oturmaodasiestetikseffafepoksicesidiornek koridorbeyazseffafepoksicesitiornek kirmizirenkliseffaepoksicesitleriornek  beyazseffafepoksicesitleriornek beyazrenkliseffafepoksiornek beyazrenkliseffafepoksicesitleriornegi banyoseffafepoksizeminkaplamaornek yesilrenkliseffafepoksicesitleri yatakodasiseffafepoksizeminkaplamaornek seffafhijyenikepoksizeminkaplamabanyoornek seffafepokszeminkaplamacesitleriornekseffafepoksizeminornek seffafepoksizeminkaplamaevdekullanimornek seffafbeyazepoksicesitleriornek salonseffafepoksizeminkaplamaornek sadeseffafepoksikaplamaornek renkliseffafepoksizeminkaplmaornegi

Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi çeşitleri arasında fabrika ve depo gibi alanlarda en çok tercih edilen portakal kabuğu desenli epoksi zemin kaplama uygulamalarıdır. Araç ve yük trafiğinin çok yüksek olduğu alanlarda güvenle kullanılabilmektedir. Yüzeyi portakal kabuğu yüzeyine benzemektedir. Bu özelliği ile kaydırmaz bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda uzun yıllar boyunca aşınmalar karşı oldukça dayanıklıdır. İstenirse mat, yarı-mat ve parlak uygulamalar yapılabilmektedir.

Portakal Desenli Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri ve Örnekleri

fabrikazeminiportakalepoksikaplamaornek grirenkliportakalkabugudesenliepoksicesitleriornek hastanekoridorportakaldesenliepoksizeminkaplamaornek hastaneportakaldesenliepoksiornek kirmizirenkliportakaldesenliepoksikullanimornek laboratuvarportakaldesenliepoksiornek mavirenklihastaneportakalepoksikaplama mavirenkliportakaldesenliepoksiornek portakaldesenliepoksicesitornek portakaldesenliepoksizeminkaplamaornekgri portakaldesenligarajepoksizeminkaplamaornek portakaldesenlirenkliepoksizeminkaplamaornek

Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama

Zemin kaplama uygulamalarında en çok dikkat çeken çeşit üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamalarıdır. Diğer epoksi çeşitleri arasında farklı bir konumda bulunmaktadır. 3D epoksi zemin kaplama uygulamalarında istenilen herhangi bir görsel zemine işlenebilir. Ardından son katında 3D crystal malzemesi ile kaplanarak hem dayanıklı hem de canlı bir yapıya sahip olmaktadır. Epoksi çeşitleri arasında en çok ustalık ve tecrübe isteyen uygulamadır. Bu epoksi çeşidi özellikle otellerin lobilerinde, havuz zeminlerinde, düğün salonlarında ya da ofislerde kullanılmaktadır.

Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri ve Örnekleri

banyoucboyutluepoksizeminkaplamaornek balikdesenli3depoksiornek  ucboyutluepoksizeminkaplamacesitleriveornekleri siyahbeyaznoktali3depoksizeminkaplamaornek siyahbeyazdesenliucboyutluepoksicesitleriveornekleri siradisiucboyutluepoksizeminkaplamaornek renkliveestetikucboyutluepoksizeminkaplamaornek renkliucboyutluepoksizeminkaplamaornek logoluucboyutluepoksizeminkaplamacesitleriveornek etkileyiciucboyutluepoksizeminkaplamacesitleriornek denizdesenli3depoksicesitleriornek banyoucboyutluzeminkaplamaornek

Self-Levelling Epoksi Zemin Kaplama

Kendiliğinden yayılan ve bir bütün halinde zemini kaplayan bu epoksi çeşidi genellikle geniş alanlarda rahatlıkla uygulanır. Zemini bir kütle halinde kaplayarak oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Bir çok renk çeşidi bulunmaktadır. Evlerin garajlarında, otopark zemin kaplama işlemlerinde tercih edilmektedir. Açık alanlarda dış etkilere karşı dayanıklıdır.

Self-Levelling Epoksi Zemin Kaplama Örnekleri

selflevellingepoksizeminornekleri fabrikaepoksizeminkaplamaornek otoparkselflevellingepoksizeminkaplamaornekvecesitleri otoparkzeminiselflevellingepoksizeminkaplamaornek selflevellingdepozeminiornekler selflevellingepoksizeminkaplamacesitleriveornekleri

Anti-Statik Epoksi Zemin Kaplama

Elektrikli aletlerin yoğun bir şekilde kullanıldığı alanlarda özel zemin kaplama uygulamalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada özel yapısı ile anti-statik epoksi kaplamaları tercih edilir. Anti-statik epoksi kaplama yüzeydeki elektrik yükünü toprağa ileterek iş kazalarının önüne geçilmesini engelleyebilmektedir.

Anti-Statik Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri ve Örnekleri

antistatikhastaneepoksizemincesitleri antistatikepoksizeminkaplamacesitleriveornekleri antistatikepoksihastanezeminicesitleriornekleri antistatikepoksicesitleriveornekleri antistatikdisciepoksizemincesitleriveornekleri antistatikepoksicesidiornek hastaneantistatikepoksiornekleri

Metalik Epoksi Boya

Epoksi çeşitleri arasında en iyi estetik görünüme sahip olan metalik epoksi boya uygulamaları ustalık isteyen bir çeşittir. Yapılan tüm metalik epoksi boya işlemlerinde usta desenleri kendisi yapmaktadır. Bundan dolayı kişiye özel bir kaplama türü olduğunu söylemek doğrudur. Renk çeşidi oldukça fazla olan bu epoksi uygulaması mağaza ve alışveriş merkezlerinde çokça kullanılmaktadır. Metalik epoksi çeşitleri zeminde derinlik yaratarak zeminin ve alanın farklı bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Metalik Epoksi Boya Çeşitleri ve Örnekleri

magazametalikepoksiboyaornekleri canlimetalikepoksizemincesitleri metalikepoksicesitleriveornekleri metalikepoksiboyaornekkullanim metalikepoksiboyamagazakullanimornekleri mavimagazametalikepoksicesitleriveornekleri evmetalikepoksicesitleriveornekleri estetikoturmaodasimetalikepoksizemincesitleri

İlginizi Çekebilecek Yazılar :

Epoksi Boya Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ?

Antistatik Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Tercih Edilir ?

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri Nelerdir ?

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Bu yazımızda sizlere epoksi çeşitleri hakkında detaylı bilgiler vermeye ve en iyi epoksi çeşidi seçilirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular için dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi rahatlıkla iletebilirsiniz. Epoksi Baktım olarak profesyonel epoksi zemin kaplama hizmeti vermek için biz daima hazırız.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın