Epoksi Boya Nasıl Uygulanmalıdır ?

Epoksi-Boya-Nasıl-Uygulanmalıdır8

İç dekorasyon tasarımlarında duvar renginin önemi kadar zeminde bulunan renkler ve desenlerde oldukça önemlidir. Duvarda uygulanan desenlerin zeminde devamını sağlamak ortaya harika dekorasyonlar çıkartabilir. Bununla birlikte zeminde belli bölümlemeler oluşturmak için de epoksi boya uygulamaları kullanılabilir. Bu yazımızda sizlere epoksi boya nasıl uygulanmalıdır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Dekorasyonunuza Hareket Katın

Epoksi boya kullanarak zeminde istediğiniz rengi ve deseni uygulabilirsiniz. Özellikle mağaza ve alışveriş merkezlerinde müşterilerin dikkatini çekmek için renkli ve ilgi çekici zemin renkleri çokça kullanılmaktadır. Epoksi boya ile firmanızın renklerini mağazanızın içerisine uygulayabilirsiniz. Böylece müşterilerinize ya da misafirlerinize güçlü bir marka imajını yansıtabilirsiniz. Epoksi boya uygulamaları sadece mağazalarda değil, ofislerde de oldukça fazla tercih edilen bir işlemdir. Ofisinizde departmanların bölümlerini belirken ya da yemek ve çalışma bölümlerini ayırırken epoksi boya uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda üç boyutlu epoksi zemin kaplama ile de markanızın logosunu zemine işleyebilirsiniz.

  Epoksi-Boya-Nasıl-Uygulanmalıdır

Epoksi Boya Kullanmanın Faydaları Nelerdir ?

Dekoratif çalışmalarda duvar renkleri kadar zemin renklerinin de aktif bir şekilde kullanılması oldukça etkilidir. Hiç bir kimse sıkıcı ve tek düze bir alanda bulunmak istemez. Bunun için epoksi boya uygulamaları sayesinde zemin ile uyumlu bir duvar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda renklerin insanlar üzerindeki etkisini kullanarak da zeminde çalışmayı motive edici, harakete geçiren veya sakinleştirici renkler kullanabilirsiniz. Böylece çalışanlarınızın çalışma ve ofise gelme isteğini de arttırabilirsiniz.

Epoksi-Boya-Nasıl-Uygulanmalıdır7

 

Epoksi Boya Nasıl Kullanılmalıdır ?

Her zeminin kendine özel özellikleri ve yüzeyleri bulunmaktadır. Epoksi boya uygulamaları her zemine uygun değildir. Bunun için öncelikle zemin uygun değilse gerekli temizleme ve kaplama işlemleri uygulanmalıdır. Epoksi zemin kaplama uygulamaları ile uyumlu bir şekilde uygulanabilen epoksi boyalar canlı ve etkileyici bir görünümü sağlayacaktır. Bununla birlikte otopark ve basketbol sahası gibi alanlarda da zeminin durumuna göre rahatlıkla uygulanabilmektedir. En çok tercih edilen epoksi boya çeşidi ise metalik epoksi boya uygulamasıdır. Metalik epoksi boya zemine derinlik katarak farklı bir bakış açısı yaratmaktadır.

Epoksi-Boya-Nasıl-Uygulanmalıdır5 Epoksi-Boya-Nasıl-Uygulanmalıdır6

Epoksi boya uygulanmadan önce zeminde keşif yapılması önemlidir. Böylece zemindeki sorunlar kolaylıkla belirlenebilmektedir. Daha sonrasında renk ve çeşit belirlenmesi gereklidir. Bu noktada epoksi ustası sizlere önerilerde bulunacaktır ve zeminin ihtiyacına uygun bir renk seçilebilmektedir. Renk ve çeşit seçiminden sonra eğer zemin uygun ise istenilen desenler için ölçüm ve planlama yapılır. İşlemler boyunca yapılan plana ve ölçümlere kesin olarak sadık kalınması önemlidir. En ufak bir hata işlemin sonlarına doğru oldukça büyük sorunlara yol açabilmektedir. Uygulama sonrasında epoksi boyanın kuruması beklenerek işlemler tamamlanır.

Bu yazımızda sizlere epoksi boya nasıl uygulanır ve nelerde kullanılır sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Aklınızdaki sorular için ve epoksi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın