Epoksi Boya Hangi Zeminlerde Kullanılabilir ?

Epoksi-Boya-Hangi-Zeminlerde-Kullanılabilir1-1

İç dekorasyon tasarımlarında duvar ve eşyaların kullanımının yanı sıra zeminlerde kaplamalar ve çeşitli uygulamalar ile farklı bir bakış açısı elde edilebilmektedir. Özellikle duvar rengi ile uyumlu zemin renkleri ya da duvardaki desenlerin zeminde devam etmesi için çeşitli boyama uygulamaları bulunmaktadır. Bu zemin boya uygulamaları arasında en yaygın kullanılan ve memnuniyet seviyesinin en yüksek olduğu malzeme epoksi boya malzemeleridir. Epoksi boya kullanımı zemine canlılık katmak için ya da tam olarak istediğiniz deseni elde etmenizde oldukça yardımcı olacaktır. Epoksi boya renk çeşidi ile de duvar boyalarıyla oldukça uyumlu bir şekilde uygulanabilmekte. Bu yazımızda sizler ile epoksi boya hangi zeminlerde kullanılabilir sorusunun cevabı ve dekorasyon ile uyumlu zeminin nasıl bir işleme tabi tutulması gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

Epoksi-Boya-Hangi-Zeminlerde-Kullanılabilir2 Epoksi-Boya-Hangi-Zeminlerde-Kullanılabilir3

Duvar Boya Renginiz İle Uyumlu Zeminler Elde Edebilirsiniz

Epoksi boya uygulamaları diğer malzemelere göre en fazla renk çeşidine sahip zemin kaplama boyasıdır. Bununla birlikte boya uygulaması sırasında istenilen desenin epoksi boya ustası tarafından zemine aktarılabilmesi de oldukça yararlı bir durumdur. Ancak epoksi boya uygulamasını yapacak olan ustanın alanında tecrübeli ve profesyonel bir işçiliğe sahip olması hayati bir öneme sahiptir. Epoksi boya uygulaması sırasında yapılacak en küçük bir hata ileride büyük problemlere yol açabilmektedir.

epoksiboyanedir12

İç dekorasyon tasarımı yapılırken duvar ve zemini uyumlu bir şekilde kullanmak oldukça etkili bir çalışma olacaktır. Bunun için tüm dekorasyonun uyumlu olması için, keşif sürecinde titzlikle bir iş planı oluşturulması önemlidir. Bu plan oluşturulurken renklerin kesin bir şekilde belirlenmesi gerekir. Örnek olarak fazla ışık almayan bir alan için zemin boyasında koyu renklerin kullanılması kasvetli bir alan yaratacaktır. Aynı şekilde fazla ışık alan bir oda için parlak ve çok açık renkli bir epoksi boya göz yorabilmektedir. Böyle sorunlar ile karşılaşmamak için Epoksi Baktım’ın tecrübeli epoksi boya ustaları sizlere bir çok öneri sunmaktadır. İsterseniz web sitemizde bulunan epoksi seç bölümünden de yardım alarak epoksi boya hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Epoksi-Boya-Hangi-Zeminlerde-Kullanılabilir4 Epoksi-Boya-Hangi-Zeminlerde-Kullanılabilir5

Epoksi Boya Yapılırken En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Konu Nedir ?

Epoksi boya uygulamalarında zeminin durumu ve çeşidi hayati bir öneme sahiptir. Bunun yanı sıra iç dekorasyonda kullanılan renkler de kullanılacak epoksi boya rengini de belirlemektedir. Bundan dolayı zemin incelemesinin doğru ve titizlikle yapılmalı. Eğer inceleme sırasında hali hazırdaki zeminde bir sorun görülür ise anında müdahale edilerek ustalar tarafından düzeltilir. Böylece ilerleyen süreçte epoksi boya uygulamasının doğru bir şekilde yapılması sağlanır. Hali hazırdaki zeminde farklı bir zemin kaplama uygulaması var ise ve epoksi boya uygulamasına uygun değilse bu zemin kaplamanın kaldırılması ve temizleme işlemi yapılması gerekir. Profesyonel epoksi boya ustaları kaliteli makineler ile bu zemin temizleme işlemini kolaylıkla yapabilirler.

Epoksi-Boya-Hangi-Zeminlerde-Kullanılabilir7 Epoksi-Boya-Hangi-Zeminlerde-Kullanılabilir

Epoksi Zemin Kaplamalar En Uygun Zeminlerdir

Sağlıklı ve doğru bir şekilde epoksi boya uygulanabilmesi için en doğru zemin seçimi epoksi zemin kaplamaya sahip zeminler olmalıdır. Boyanın canlılığı ve dayanıklı bir şekilde uzun süre boyunca rengini koruyabilmesi için epoksi zemin kaplama ilk seçeneğiniz olmalıdır. Bunun yanı sıra otopark zeminlerinde betona zemine de epoksi boya uygulamaları yapılabilmektedir. Ancak zemin yapısından dolayı epoksi boya özelliğini uzun süre koruyamayabilir. Bu noktada tekrar epoksi boya uygulaması yapılmalıdır.

Epoksi-Boya-Hangi-Zeminlerde-Kullanılabilir9 Epoksi-Boya-Hangi-Zeminlerde-Kullanılabilir6 Epoksi-Boya-Hangi-Zeminlerde-Kullanılabilir10

Bu yazımızda sizlere epoksi boya uygulamaları hangi zeminlerde kullanılabilir sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Aklınızdaki sorular için ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgiler almak için sitemizde bulunan keşif al butonuna tıklayarak formu doldurabilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın