En Güzel ve Uygun Zemin Kaplama Çeşitleri

epoksi 30-400x400

Evlerin, iş yerlerinin büyük yapıların zemini görüntünün kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan biridir. İnsan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda çok çabuk aşınan zeminlere karşı bir çözüm olarak üretilmiş bir çok zemin kaplama çeşitleri bulunmaktadır. Biz de bu içeriğimizde sizlere yapılarınız için yapabileceğiniz zemin kaplama çeşitlerinden bahsedeceğiz.

1- Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Epoksi zemin kaplama en çok tercih edilen zemin kaplama türlerinden biridir. Özellikle fabrika, otopark, geniş ofis gibi alanlarda epoksi zemin kaplama tercih edilmektedir. Bu başarılı zemin kaplamanın altında da birçok çeşit ve tür vardır. Self leveling epoksi, portakal desenli epoksi ve 3 boyutlu epoksi zemin kaplama örnekleri ile yapıları güzelleştirmek için tercih edilmektedir. Epoksi zemin kaplama çeşitleri fabrika ve depo gibi alanlarda oldukça fazla kullanılan ve dayanıklı olması ile uzun süre aşınmayan bir kaplamadır. Bununla birlikte estetik yapısı ve renk çeşidi ile mağazalarda firma logoların zemine işlenmesi ile de kullanılabilmektedir.

Epoksi zemin kaplama kolay temizlenebilen bir yapıya sahiptir. Evinizde mutfak ve banyo alanlarında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda üç boyutlu epoksi zemin kaplama çeşitleri ile , istediğiniz 3D görüntüyü zemine işleyebilirsiniz. Uzun yıllar boyunca canlılığını kaybetmez ve darbelere karşı da güçlüdür. Evinize veya ofisinize bambaşka bir hava katacak olan üç boyutlu epoksi zemin kaplama örnekleri yazımıza göz gezdirip ,yaptırmadan önce istediğiniz ve zemine uygun olan görseli seçmeniz avantajlı olacaktır.

Epoksi zemin kaplama işlemlerine başlamadan önce internet üzerinden detaylı bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Çeşitli malzemeler hakkında bilgilere sahip olmanız , işlemlerin daha kolay ve bilginiz dahilinde ilerlemesine imkan verecektir. Bunun yanı sıra Epoksi Baktım profesyonel epoksi zemin kaplama ustaları sizlere yapılan tüm işlemler hakkında en ince ayrıntısına kadar bilgilendirecektir. Böylece hayalinizdeki zemine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

selflevelingepoksizemin

2-Pvc Zemin Kaplama Çeşitleri

Pvc zemin kaplama çeşitleri de en çok tercih edilen kaplama türlerinden biridir. Özellikle anaokullarında ve ilkokullarda bu kaplama türünü görebiliriz. Zaman zaman büyük yapıların girişlerinde de kullanılan pvc zemin kaplama için oldukça önemli bir kaplama türü olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. PVC zemin kaplama çeşitlerinin en büyük avantajı oldukça kolay bir şekilde zemine uygulanabilmesidir. Çabuk kuruması ve bir çok çeşide sahip olması da tercih edilmesinde ki en büyük etkenlerdir. Ofislerde ve çalışma alanlarında, kolaylıkla temizlenebilmesi ve dikkat dağıtmayan özelliği ile oldukça fazla kullanılmaktadır.

pvczeminkaplamaornekleri

3- Linolyum Zemin Kaplama Çeşitleri

Linolyum hastanelerde, metrolarda ve anaokullarından sıklıkla gördüğümüz zemin kaplama çeşitlerinden biridir. Pvc zemin kaplama ile yakın özelliklere sahip olan linolyum için zemin kaplama birimlerinin en önemli yapı taşları olduğunu söylemek yanlış olmaz. Linolyum oldukça esnek bir malzeme olup sigaraya ve yanmaya karşı da dayanıklıdır. Dayanıklı yapısı ile genellikle insan trafiğinin fazla olduğu alanlarda kullanıldığını görmekteyiz. Bununla birlikte linolyum zemin kaplama uygulamalar maliyetinin düşük olması ile de tercih edilmektedir.linolyumzeminkaplama

4- Kauçuk Zemin Kaplama Çeşitleri

Kauçuk zemin kaplama çeşitleri de ülkemizde çokca gördüğümüz kaplama biçimlerinden biridir. Çocuk parklarında, kafelerin belli alanlarında kauçuk zemin kaplama uygulanabilir. Bu uygulama biçimi gürültüyü saklaması, kolayca uygulanabilir olması nedeni ile tercih edilmektedir. Kauçuk zemin kaplama çeşitleri esnek yapısı ve insan sağlığına zararı olmaması nedeniyle spor salonlarında ve çocuk parklarında da kullanıldığını görebilmekteyiz. Daha çok dış mekanlarda fazla kullanılan kauçuk zemin kaplama pratik bir zemin kaplama uygulamasıdır.

kaucukzeminkaplama

5- Flok Halı Zemin Kaplama

Flok halı ülkemizde ofis ortamlarında kullanılan zemin kaplama çeşitlerinden biridir. Bu tür zemin kaplama birimlerinin içerisinde fark yaratan öğelerden biri olan flok halı zemin kaplama ile siz de kendi yapılarınızı güzelleştirebilirsiniz. Flok halı gerek kolay kullanımı gerekse şık duruşu ile fark yaratan bir kaplama türüdür. Özellikle tasarım konusundaki başarısı ile flok halı zemin kaplama çokça tercih edilen kaplama çeşitlerinden biridir.

flokzeminkaplama

Bu içeriğimizde sizlere zemin kaplama çeşitleri ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizlerin ufkunu açarak faydalı olmuşuzdur. Unutmayın ki zemin kaplama yaptırmadan önce kesinlikle zemin kaplama çeşitlerini ve uygulamalarını detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Siz de zemin kaplama birimleri ile ilgili merak ettikleriniz varsa Epoksi Baktım ekibi ile dilediğiniz an iletişim kurabilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın