Dayanıklı Epoksi Kaplama Kullanmanın Yararları Var Mıdır ?

dayanikli-epoksi-kullaniminin-yararlari-var-midir

Zeminler gün içerisinde en çok aşınmaya uğrayan bölümlerdir. Özellikle endüstriyel amaçlar ile kullanılan alanlarda özellikle daha dayanıklı zeminler tercih edilmelidir. Bunun için bir çok zemin kaplama çeşidi geliştirildi. Ancak bu çeşitlerin arasından en çok tercih edilen ve en iyi performans sergileyen epoksi kaplama uygulamalarıdır. Epoksi kaplama uygulamaları ilk olarak endüstriyel alanlar için özel olarak üretiliyordu. Günümüzde epoksi kaplamalar, epoksi boyaların da kullanımı ile birlikte evlerimizde, ofislerde, mağazalarda ve hatta masa yapımında bile rahatlıkla kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizler ile dayanıklı epoksi kaplama uygulamalarının endüstriyel alanlarda kullanımının yararlı olup olmadığı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

epoksi-kaplama-dayanikli-midir

Endüstriyel Alanda Dayanıklı Epoksi Kullanımı

Epoksi kaplama uygulamaları başlangıçta sadece endüstriyel alanlarda aşınmaya karşı dayanıklı biçimde üretilmiştir. Daha sonrasında biraz daha estetik bir hale getirilerek tüm alanlarda güvenle kullanılmaya başlanmıştır. Fabrika, depo gibi alanlarda araç trafiği ve yük trafiği oldukça yüksek olduğu için zeminlerde aşınma oranı oldukça yüksek olmaktadır. Bununla birlikte zemine kimyasal malzemeler de zaman içerisinde zarar verebilir.

epoksiboyanedir12

Aynı zamanda yoğun bir şekilde elektrik kullanımı olan alanlarda anti-statik epoksi kaplama kullanmak iş güvenliği açısından zorunludur. Anti-statik epoksi kaplamalar yüzeydeki elektriği doğrudan toprağa iletme özelliğine sahiptir.

Endüstriyel alanlarda bir çok epoksi kaplama çeşidi tam olarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bunun için epoksi zemin kaplama işlemlerine başlanmadan önce kesinlikle keşif yapılmalıdır. Yapılacak keşif sırasında zeminin durumu belirlenerek ne kadar malzeme kullanılması gerektiği hesaplanmaktadır. Bununla birlikte hangi çeşit epoksi kaplama kullanılacağı da bu keşifler sırasında belirlenmektedir.

epoksi-kaplama-yaptirmanin-faydalari-nelerdir estetik-epoksi-kaplama estetik-epoksi-zemin-kaplama

Planlı Epoksi Kaplama Yaptırmak

Zemin kaplama çalışmalarında planlı ve titiz bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra yapılacak keşif ile detaylı bir şekilde epoksi kaplama planlaması yapmak da faydalı olacaktır. Bu noktada profesyonel epoksi kaplama ekipleri ile çalışmanız da dayanıklı bir zemine sahip olmanıza yardımcı olacak. İşlemler sırasında planın dışına çıkılması ya da titizlik ile çalışılmaması ileride oldukça büyük problemler çıkarabilir. Yanlış uygulama yapılan epoksi kaplamalarda çatlaklar ve bozulmalar ortaya çıkmaktadır. Doğru bir şekilde çalışarak hayalinizdeki epoksi kaplamaya sahip olabilirsiniz.

estetik-ve-dayanikli-epoksi-kaplama dayanikli-epoksi-kaplama-yaptirirken-nelere-dikkat-edilmelidir estetik-metalik-epoksi-kaplama

Estetik Epoksi Kaplama Nasıl Kullanılabilir ?

Endüstriyel alanların yanı sıra insan trafiğinin yüksek olduğu bölgelerden birisi olan alışveriş merkezlerinde dayanıklı ve estetik bir zemine ihtiyacınız olacaktır. Bu amaçla kullanılan estetik epoksi kaplamalar arasında en popüler olan çeşit metalik epoksi boya uygulamalarıdır. Beton zemin üzerine 2 kat astar atıldıktan sonra, dekorasyona derin katacak olan metalik epoksi boya uygulanmaktadır. Metalik epoksi kaplamaları kullanarak müşterilerinizi ya da misafirlerinizi etkilemeniz oldukça kolay olacaktır. Bununla birlikte dayanıklı olan diğer estetik epoksi kaplama çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Şeffaf epoksi zemin kaplamalar ya da üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamaları görünümü ve aşınmaya karşı dayanıklı yapısı ile tercih sebebidir.

metalik-epoksi-kaplama

Üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamaları ile firmanızın logosunu ya da istediğiniz görseli zemine işleyebilirsiniz. Mağazanızın girişinde firmanızın logosu ile müşterilerinize güven verebilir ya da yeni bir ürününüzü zemine işleyerek tanıtımını etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere dayanıklı epoksi kaplama kullanmanın yararlarını ve epoksi kaplama çeşitleri ile nerelerde kullanılabileceğini aktarmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular için ya da epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgiler almak için bizlere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın