Antistatik Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Tercih Edilir ?

Antistatik-Epoksi-Zemin-Kaplama-Nerelerde-Tercih-Edilir7

Bir çok ihtiyaca cevap vermek için geliştirilen zemin kaplamalar endüstriyel kullanımda en çok tercih edilen çözümlerdir. Fabrikalar ve çeşitli üretim merkezlerinde en çok tercih edilen zemin kaplamaların başında antistatik epoksi zemin kaplama gelmektedir. Fabrikaların yanı sıra hastane ve laboratuvar zeminlerinde de en çok tercih edilen kaplama çeşididir. Olumlu bir çok özelliği bulunan antistatik zemin kaplamalar, bir çok iş kazasının da önüne geçmektedir.  Bu yazımızda sizlere antistatik epoksi zemin kaplama nerelerde ve neden kullanıldığını detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız.

Üretim Alanlarında Kazalardan Kaçınma Yöntemi

Endüstriyel üretim merkezlerinde makineler oldukça yüksek bir elektrik tüketimine ihtiyaç duymaktadır. Ancak makineler bu kadar elektriği kullanırken işçilerin güvenli bir şekilde üretim merkezinde çalışabilmesi için elektriğin iş kazalarına yol açması engellenmelidir. Tam olarak bunun için üretilen antistatik epoksi zemin kaplamalar üzerindeki elektriği toprağa ileterek, iş kazaların önüne geçilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte alanda fazla elektriğin atılması ile makinelere bir zarar gelmesi de engellenmektedir.

Antistatik-Epoksi-Zemin-Kaplama-Nerelerde-Tercih-Edilir3   Antistatik-Epoksi-Zemin-Kaplama-Nerelerde-Tercih-Edilir2

Antistatik epoksi zemin kaplama üretim alanındaki insan ve makine güvenliğini sağlamak için en doğru seçimdir. Bunların yanı sıra laboratuvarlarda hijyenik ve antistatik özelliği ile oldukça fazla kullanılmaktadır. Kolay temizlenebilir özelliğinin de tercih sebebi olması ile antistatik epoksi zemin kaplamalar hastane ve laboratuvar zemin kaplama için en doğru zemin kaplama seçeneğidir.

Üretim Yükünü Kaldırabilen Antistatik Epoksi Zemin Kaplama

Üretim alanlarındaki tek sorun elektrik değildir. Fabrikaların ya da depoların zeminleri ,üzerindeki sürekli yük trafik nedeniyle kolaylıkla aşınabilmektedir. Sürekli aşınan zeminlerin tadilat ve tamiratı hem uzun sürmekte hem de üretim akışını bir hayli yavaşlatmaktadır. Bunun gibi sorunların önüne geçebilmek için aşınmaya karşı dayanıklı antistatik epoksi zemin kaplama uygulamalarına başvurulmaktadır. Böylece zeminin uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanınıma imkan vererek , kesintisiz bir üretim antistatik epoksi zemin kaplama ile mümkündür. Bunun yanı sıra üretim alanındaki çalışanların kendilerini güvende hissetmesi ve daha istekli çalışması içinde tercih edilebilmektedir.

Antistatik-Epoksi-Zemin-Kaplama-Nerelerde-Tercih-Edilir4  Antistatik-Epoksi-Zemin-Kaplama-Nerelerde-Tercih-Edilir5

Epoksi Zemin Kaplama Kullanım Alanları Nelerdir ?

Zemin kaplama çeşitlerinin arasında en geniş seçeneğe ve özelliğe sahip olan epoksi zemin kaplamalar, sadece fabrika benzeri alanlarda değil estetik dekorasyona sahip alanlarda zemini güzelleştirmek için de kullanılmaktadır. Bu alanlara örnek olarak mağazalar ve alışveriş merkezlerini verebiliriz. Firmanın logosunun da zemine işlenebildiği üç boyutlu epoksi zemin kaplama, özelleştirilebilir zemin olması ile çok farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Evlerimizde ise her bölümde kullanılabilen üç boyutlu epoksi zemin kaplama işlemleri uzmanlık isteyen bir kaplama çeşididir. Profesyonel ve uzman ekiplerin epoksi zemin kaplama yapılmadan önce alanda keşif işlemlerini yaparak , iş planı yapılması gereklidir. Bununla birlikte yapılacak işlemlerin titizlikle ve sırayla yapılması oldukça önemli bir noktadır.

Antistatik-Epoksi-Zemin-Kaplama-Nerelerde-Tercih-Edilir   Antistatik-Epoksi-Zemin-Kaplama-Nerelerde-Tercih-Edilir6

Bu yazımızda sizlere antistatik epoksi zemin kaplama neden tercih edilir sorusunun cevaplarını vermeye çalıştık. Aklınızdaki soruları ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşarak uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın