Akaryakıt Zemin Kaplama Nasıl Yapılmalıdır ?

Akaryakıt-Zemin-Kaplama-Nasıl-Yapılmalıdır

Açık alanlardaki zeminler bir çok doğal ve insani etki ile aşınmaya oldukça müsaittir. Bu aşınmalar sonucun da açık alan zemininde hasarlar meydana gelebilmektedir. Özellikle araç trafiğinin yüksek olduğu zeminlerde meydana gelen hasarlar araçlara zarar verebilmekte ve yüksek maliyetli tamirlere sebep olabilmektedir. Bunun gibi hasarların önüne geçebilmek için zemini aşınmaya karşı dayanıklı bir malzeme ile kaplamak yapılacak en doğru seçim olacaktır. Bu yazımızda sizlere araç trafiğinin çok yüksek olduğu akaryakıt zemin kaplama nasıl yapılmalıdır sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Kaliteli Malzemeler İle Dayanıklı Akaryakıt Zemin Kaplama

Zemin kaplama için kullanılan malzemeler belirli ihtiyaçlara göre ve zeminin durumuna göre değişebilmektedir. Aynı zamanda kaç kat zemin kaplama malzemesi kullanılacağı da çeşitli etkenlere göre değişmektedir. Sağlıklı bir akaryakıt zemin kaplama işlemi yapabilmek için alanın detaylı bir şekilde incelenmesi ve değerlendirilmesi önemlidir. Alanında uzman ve tecrübeli zemin kaplama ustası ile keşif yapılarak bir iş planı oluşturulmalıdır. Bu plan içerisinde zemin kaplama ustası kaç kat hangi malzemeden kullanacağını belirler. Böylece masraflar en alt düzeye indirilmektedir. Daha sonrasında akaryakıt zemin kaplama işlemlerine rahatlıkla başlanabilir. İşlemler sırasında tüm aşamaların sırasıyla ve titizlik ile yapıldığından emin olmak gerekir. Zemine uygulanan her kat için belli bir bekleme süresi ve kuruma süresi bulunmaktadır. Bu süre boyunca hiç bir şekilde zemine hiç bir temas olmaması oldukça önemli bir konudur.

Tüm bunlara ek olarak akaryakıt istasyonlarının marketlerinde zeminin hijyenik ve estetik olması da oldukça önemli konular arasında yer almaktadır. Bu noktada en çok kullanılan epoksi zemin kaplama uygulamaları ile market içerisinde etkileyici ve dayanıklı bir akaryakıt market zeminine sahip olmak oldukça kolaydır. Hijyenik olması ve toz tutmaması ile kolay temizlenebilir olan epoksi zemin kaplamalar akaryakıt marketleri için en doğru seçim olacaktır.

Akaryakıt-Zemin-Kaplama-Nasıl-Yapılmalıdır4

Akaryakıt Zemin Kaplama Öncesinde Malzemeler Nasıl Seçilmelidir ?

Zemin kaplama uygulaması yapılacak olan akaryakıt istasyonunun incelenmesi ile gün içerisinde kaç adet aracın girip çıktığı ve zeminde ne kadar aşınmaya sebep olduğu incelenmelidir. Yoğun araç trafiğinin olduğu alanlarda en çok kullanılan Polyurea zemin kaplama malzemesi tercih edilebilir. Polyurea zemin kaplama esnasında zemine 3 katman atılmaktadır. Böylece akaryakıt zemin kaplama aşınmaya uzun süre boyunca oldukça dayanıklı bir şekilde karşı koyabilir. Bunun yanı sıra otopark zemin kaplama işlemlerinde de kullanılan epoksi zemin kaplama dayanıklı özelliği sayesinde akaryakıt istasyonu zemin kaplama işlemlerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

    Akaryakıt-Zemin-Kaplama-Nasıl-Yapılmalıdır5

Açık Alanlarda Zemin Kaplama Yaptırmanın Faydaları Nelerdir ?

Açık alana sahip ve sık bir şekilde kullanılan zeminlerin özel bir malzeme ile kaplanması estetik ve uzun kullanım açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Özellikle belli bir alanın dikkat çekmesini ve insanların kullanmasını istenilen alanlara farklı renklerde zemin kaplama işlemleri ile yönlendirebilirsiniz. Aynı zamanda insan trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde açık alan zemin kaplamasının üzerine rahatlıkla yapabileceğiniz boyama ve işaretlemeler ile de insanların dikkatlerini çekebilirsiniz. Otopark zemin kaplama uygulamalarında ise park alanlarının düzenli bir şekilde belirlenmesinde veya park yapılmayacak alanların belirlenmesinde kolaylıkla zemin kaplama ve boyama işlemlerine başvurulmaktadır.

Akaryakıt-Zemin-Kaplama-Nasıl-Yapılmalıdır6     Akaryakıt-Zemin-Kaplama-Nasıl-Yapılmalıdır2

Bu yazımızda sizlere açık alan zemin kaplaması ve akaryakıt zemin kaplama işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular için ya da zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşarak uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın