1 Metrekareye (m2) Ne Kadar Epoksi Gider ?

birmetrekareyenekadarepoksigider

Zemin kaplama işlemlerinde malzemelerin doğru bir şekilde hesaplanması ve buna göre uygulamanın aşamaları belirlenmesi oldukça önemlidir. Yanlış yapılan hesaplamalarda hem uygulama düzgün bir biçimde yapılamaz hem de maliyetler doğru hesaplanamaz. Bunun için zeminde keşif yapılarak malzemelerin ne kadar kullanılacağı hesaplanmalıdır. Bu içeriğimizde sizlere epoksi zemin kaplama işlemlerinizde yardımcı olabilmek için bir m2’ye ne kadar epoksi gider sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağız.

epoksiboyanedir12

Epoksi Zemin Kaplama Malzeme Miktarı Nasıl Belirlenir ?

Zeminde yapılacak olan epoksi kaplama yapım aşamaları öncesinde detaylı araştırmalar yapmak gereklidir. Zeminin sertliği ya da kalınlığı yapılacak uygulamada kullanılacak malzemelerin çeşidini ve miktarını belirler. Bu noktada zeminde keşif yapılması önemlidir. Keşif sırasında hangi epoksi zemin kaplama çeşidi kullanılacağı belirlenebilir. Aynı zamanda zeminin durumu tespit edilerek hesaplamalar yapılır.

Bu işlemler için tecrübeli ve profesyonel ekipler ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni ise tecrübeli ekipler hesaplama işlemlerini titiz ve dikkatli bir şekilde yapmaktadır. Epoksi zemin kaplama uygulamalarının kalınlığı dayanıklılığı belirlemektedir. Özellikle fabrika ve depo gibi alanlarda kullanılacak olan epoksi zeminlerin daha kalın yapılması gereklidir.

epoksizeminkaplamauygulamasonraveonceornek epoksizeminkaplamakullanimornegi

Bir m2’de Ne Kadar Epoksi Kullanılır ?

Epoksi zemin kaplama esnasında bir çok katman yapılmaktadır. Yapılan her katman için ayrı malzeme miktarı hesaplaması yapılmalıdır. Daha dayanıklı zeminler için yapılan hesaba uygun bir yoğunluk sağlanmalıdır. Karışımı yapılacak olan malzemelerin yoğunlukları kuruma sürelerine etki eder. Her katman uygulamasından sonra belirli bir kuruma süresi bulunmaktadır. Bu kuruma süresi boyunca hiç bir şekilde zemine bir temas olmamalıdır.

dayaniklifabrikaepoksizeminkaplamauygulamasiornek birmetrekareyenekadarepoksigiderveornek

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama uygulamalarında yardımcı olabilmek için 1 m2’ye ne kadar epoksi gider sorusunun cevabını verebilmek amacıyla size özel hesaplama modülünü geliştirdik.

Aşağıdaki malzeme hesaplama modülü ile 1 m2’ye ne kadar epoksi gider sorusunun yanıtını alabilirsiniz. Bu modülde 1mm kalınlık için hesaplama yapılmıştır.

Loading

Epoksi Zemin Kaplama Malzemeleri Nasıl Uygulanır ?

Zemin kaplama işlemleri belirli koşullar altında uygulanmalıdır. Eğer koşullar uygun değilse, uygun hale getirilmesi için titizlikle çalışmalar yapılmalıdır. Özellikle uygulamanın yapılacağı sıcaklık hem kuruma süresi açısından hem de malzeme yoğunluğu açısından oldukça önemlidir. Çeşidine göre değişebilen sağlanması gereken sıcaklık derecesi genellikle +10 ve +30 derece arasında değişmektedir. Bu sıcaklıklar arasında uygulanmayan epoksi zemin kaplama işlemleri kısa zaman içerisinde bozulmaya uğrayacaktır. Buna ek olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer koşul ise beton zeminin en fazla %4 neme sahip olmasıdır.

epoksizeminkaplamaoncevesonraornek epoksimalzemesinekadargider

İlgili içerik : https://www.epoksibaktim.com/epoksi-fiyatlari-hakkinda-bilmeniz-gerekenler/

Bu içeriğimizde sizlere 1 m2’ye ne kadar epoksi gider sorusunun yanıtlarını ve epoksi zemin kaplama uygulamaları öncesinde hangi aşamalara dikkat edilmesi gerektiğini detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular ve epoksi zemin kaplama fiyatları için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi rahatlıkla bize iletebilirsiniz. Epoksi Baktım olarak profesyonel zemin kaplama hizmeti vermek için biz hazırız.

Epoksi Baktım olarak sizlere epoksi zemin kaplama ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuda yaptığımız istediğimiz çalışmaları ve örnekleri de sizinle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım
Sizi istediğiniz zaman arayarak,
profesyonel epoksi zemin kaplama hizmetimiz hakkında bilgilendirelim
GÖNDER
close-link

Biz Sizi Arayalım !

Epoksi Baktım kalitesinde zemin kaplama hizmeti almak için bize numaranızı bırakabilirsiniz.
GÖNDER
close-link
Bizi Arayın